۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص کبک

۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص کبک

تمامی متقاضیان باید مجددا اقدام به درخواست نمایند زیرا تمامی پرونده ها مختومه اعلام شده اند.

براساس لایحه ۹قانون مهاجرت، ۱۸۰۰۰ پرونده متقاضیان مهاجرتی مختومه اعلام شد.

در طی جلسه ای طولانی، حزب کبک CAQ، با حداکثر اعضا سعی بر آن دارد تا لایحه ای را به تصویب برساند که بتواند اصلاحات اساسی در قانون مهاجرت کبک را فرا گیرد. جناح مخالف، این روند را افراطی و علیه دموکرلتیک می داند، اما این لایحه از سوی نخست وزیر طرحی درست تلقی شده است.

آقای فرانسوا لوگو در روز شنبه در مصاحبه خود بیان کرد که: ” آنچه که من تمایل دارم مردم کبک متوجه شوند این است که من دقیقا کاری را انجام داده ام که اهالی شهر خواستار آن بودند”.

در طی لایحه ۹، تقاضای ۱۸۰۰۰ متقاضی منتفی اعلام شد و هزینه های آنان مرجوع شد. این متقاضیان برای درخواست مجدد باید پروسه جدید را آغاز نمایند.

این در حالی است که مجلس عوام کانادا این اقدام را از جمله اقدامات خدشه دار به استان کبک می نامد.

نماینده حزب لیبرال دومینیک آنگلد بیان کرد که :” ما سعی بر آن داریم تا بهترین های جهان را جذب کنیم. ما جامعه ای هستیم که با دیگران با آغوش باز پذیرای کرده ایم اما این موضوع پیغام اشتباهی را نشان داد و استان کبک پیامدهای منفی این پیغام را نادیده می گیرد”.

تمامی اعضا حزب مخالف به همراه گابریل نادو دوبوا، سخنگوی همبستگی استان کبک این امر را بیان کردند که :” این برنامه تنها نمایش دهنده قدرت است و نامعقول و بی فایده است”.

حزب استان کبک، چندین بار حزب لیبرال را به دلیل تحقیر کردن جوانب  مختلف این لایحه مورد سرزنش قرار گرفته است اما در این مورد دیگر حزب ها به پشتیبانی از حزب لیبرال پرداخته اند.

آقای نادو دوبوا آمار و نمودارهایی را از سخنان پیشین ارائه داد که بررسی آن ها بیش از این درخواست، یعنی مختومه شدن پرونده ها به مدت زمان بیشتری به طول انجامیده است.

وی در ادامه گفت :” ما در این مکان گرد هم نیامده ایم که دعوت نامه بنویسیم، بلکه گردهم آمده ایم تا قوانینی را به قلم بیاوریم که تغییراتی در زندگی مردم ایجاد نماید. بنابراین صرف زمان برای آن امری طبیعی است”.

عضو حزب کبک، مگان پری ملانسون، بیان کرد که وزیر مهاجرت به دلیل پاسخ صحیح ندادن به سوالات مذور در مورد لایحه مقصر می باشد. وی افزود:” شنیده ام که وزیر گفته اند، حزب لیبرال تنها برای سرگرمی اتلاف وقت می کند، اما ما هیچ گونه پاسخ شفافی در این زمینه نخواهیم داد”.

بحث پایانی در خصوص لایحه ۹، در روز شنبه در ساعت ۳ بعد از ظهر شروع شد و با نشست چندین ساعته و مذاکره به بحث و استدلال در خصوص چگونگی اجرایی شدن آن به پایان رسید.

معیارهای جدید گزینش

لوگو بیان کرد که لایحه جدید، روند مهاجرت استان کبک را اصلاح خواهد نمود و این اطمینان را به حصول خواهد آورد که ورودی های جدید قابلیت انطباق با جامعه کبک را دارند.

” ما معیارهای گزینش را تغییر خواهیم داد و در قبال آن با جایگزین کردن سیستم آریما، این اطمینان را بدست می آوریم که مهاجران انتخاب شده همان نیروهای مورد نیاز برای شرکت ها و مناطق مختلف کبک می باشند”.

” هر آنچه که باید بیان می کردیم اذعان داشتیم”.

حزب کبک در بسیاری از لایحه های خود همچون لایحه ۲۱ این استدلال را به کار برده است، که در این هفته به تصویب خواهد رساند.

سیستم قبلی مهاجرتی کبک بر اساس نظام نوبتی پایه ریزی شده بود.

با سیستم جدید آریما، تقاضاها براساس مهاجرت و مناطق روستایی استان کبک اولویت بندی می شوند با این هدف که مهاجران در یک منطقه مانند مونترال جمع نمی شوند و بیشتر به مناطق روستایی پراکنده می شوند.

لوگو همچنین خواستار کاستن مدت زمان روند از متوسط ۳ سال به ۶ ماه نیز می باشد.

پشتیبانان مهاجران بر این باورند که دلیل اصلی ورودی های جدید در شهرهای بزرگ استقرار می یابند این است که در مناطق دیگر، آنها با اچحاف های سیستمی روبرو خواهند شد، در حالیکه دولت لوگو این موضوع را به هیچ عنوان قبول نمی کند.

حزب کبک بر این امید است که با اتخاذ روند کار محور مهاجرتی توانایی آن را داشته باشند تا میزان بیکاری را در بین مهاجران نزول دهند، این مسئله ای است که بطور کل در بین افرادی که از نخستین روزهای تولد در استان کبک بوده اند کمتر به چشم می آید.

 

 

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک