گذرنامه الکترونیکی

گذرنامه الکترونیکی

نخستین گذرنامه الکترونیکی دنیا در کانادا

دیجیتالی شدن مدارک گامی به سوی آینده است به ویژه در هنگام مسافرت با وجود بسته های کمتر ، آرامش احساسی و فیزیکی را برای شما بوجود می آورد.

در یک برنامه آموزشی بین کانادا و هلند،( حذف گذرنامه های فیزیکی برای رفت و آمد) در نظر گرفته شده است.

این برنامه آزمایشی که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده، به مسافران این اجازه را میدهد تا بدون داشتن گذرنامه کاغذی و تنها با اطلاعات دیجیتالی تردد کنند. سازمان های شرکت کننده در این طرح عبارتند از فرودگاه پیرسون تورنتو، ایر کانادا، خطوط هوایی KLM Royal Dutch، فرودگاه بین المللی Montreal-Trudeau و Amsterdam Airport Schiphol.

در این برنامه باذخیره سازی اطلاعات دیجیتالی و بیومتریک مسافر بر روی گوشی به صورت رمزی، این قابلیت را به مسافران میدهد تا داده ها را با دیگر مقامات مربوطه در طی سفر به اشتراک بگذارند.

در این تکنولوژی جدید که متشکل از اثر انگشت و تشخیص چهره است مسافران به سهولت مورد شناسایی قرار میگیرند و الزامی به داشتن گذرنامه کاغذی نمی باشد.

از اهداف خطیر این برنامه ایجاد سفر راحت و بی دغدغه، تسریع در روند حرکت مسافران در فرودگاه ها و کاهش کلاهبرداری ها می باشد.

پیش بینی میشود که این روند تا سال ۲۰۳۰، بیش از ۵۰% فرودگاه های بین المللی را نسبت به سال۲۰۱۶ افزایش دهد و همچنین میزان مسافران به ۱٫۸ میلیارد خواهد رسید که در نتیجه این رویه پاسخگوی مسافران نخواهد بود بنابراین این برنامه راه حلی برای رفع این مشکل می باشد.

طبق پیش بینی های به عمل آمده نخستین مسافرت بدون گذرنامه کاغذی در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک