کمک هزینه های دولتی در کانادا

کمک هزینه های دولتی در کانادا

دولت کانادا کمک هزینه های خود را به اشکال مختلف اعم از مستقیم و نقدی یا به صورت خدمات و یا حتی کالا ارائه می نماید. آکادمیک برخی از کمک هزینه های دولتی در آنتاریو را بدین سان معرفی مینماید:

  1. کمک هزینه های مالیاتی کودکان Child tax benefit

از آنجاییکه دولت کانادا اعتقاد بر این دارد که کودکی نباید به دلیل مشکلات مالی خانواده ( پدر و مادر ) با مشکلات مواجه شود، بنابراین برای کمک به کودکان بودجه ای جداگانه در نظر میگیرند.

این کمک هزینه ها شامل دو بخش کمک هزینه های مراقبت های جهانی کودکان ( Universal Child care benefit [UCCB]) و کمک هزینه های مالیاتی کودکان کانادا ( Canada Child tax bebefit[CCTB]) مجموع این دو کمک به حساب شما و به صورت ماهیانه واریز میشود. این مبلغ به برخی از آیتم های تاثیر گذار بستگی دارد از جمله  درآمد سال قبل، سن کودک، استان مورد اقامت و …… دارد.

  1. اعتبار جی اس تی یا اچ اس تی GST/ HST Credit

در کشور کانادا طبق سیاست های مالی بابت خرید هر لوازم و مایحتاج به استثناء مواد غذائی خام و همچنین کلیه خدماتی که دریافت می نمایید بایستی مالیات پرداخت نمایید که مقدار این مالیات در هر استان کانادا متغییر می باشد. اما دولت کانادا بخشی از این مالیات را بر اساس درآمد سال قبل به شما باز پرداخت می نماید. این باز پرداخت مالیات به نوعی کمک هزینه ای است که به صورت مستقیم و هر سه ماه یکبار به حساب خانوار واریز میگردد.

  1. کمک هزینه های مالیاتی دارایی و انرژی اونتاریو Ontario energy and property tax credit

از دیگر خدمات و کمک هزینه های دولت کانادا که آکادمیک بیان میکند ، پرداخت هزینه انرژی به آن دسته از مهاجرینی است که مستاجر هستند. در صورتیکه شما برای یکی از کمک هزینه های دولتی درخواست داده باشید برای دریافت این کمک هزینه دیگر نیازی به ثبت نام ندارید چرا که دولت مستقیما این مبلغ را به حساب شما واریز خواهد کرد. این مبلغ حدودی در اونتاریو تقریبا حدود ۷۰ دلار به حساب واریز میگردد.

  1. مبلمان رایگان Free Furniture

این بخش از کمک هزینه ها تحت نظارت ارگانها و نهادهای خیریه صورت میگردد و اغلب از دولت یا موسسات خیریه شخصی کمک هزینه دریافت میکنند.

شما میتوانید با حضور و درخواست از این مراکز درخواست مبلمان رایگان نمایید.  این کار برای عزیزانی که قصد اقامت کوتاه مدت دارند و پس از گرفتن کارت PR باز خواهند گشت یا آن دسته از عزیزانی که بتا به دلایل مالی نمی خواهند هزینه ای را بابت مبلمان متقبل بشوند، ارائه می شود.

  1. کمک هزینه های دارویی Trillium Drug plan

همانگونه که آکادمیک بهاین موضوع اشاره کرده بود هزینه های درمانی و جراحی و بیمارستانی در کانادا رایگان می باشد، این در حالیست که این خدمات شامل هزینه های دارویی نیست و بیمه آن را تقبل نمی نماید. بنابراین دولت کانادا برای حمایت از مردم علی الخصوص بخش کم درآمد این طرح را ارائه داده است.

  1. کمک هزینه دندانپزشکی (لبخند سلامت) Healthy Smile

برنامه لبخند سلامت healthy smile برای چکاپ دندان های کودکان زیر ۱۷ ساله می باشد که این خدمات بصورت رایگان ارائه می شود. به دلیل اهمیت بسیار زیاد دولت کانادا به کودکان، این برنامه توسط دولت برای حمایت از شرایط دهان و دندان کودکان طراحی و اجرا میکند.

  1. Unison

دولت کانادا برای مهاجرینی که وارد این کشور می شوند این طرح را ارائه میدهد چرا که در سه ماهه نخست ورود کارت OHIP سلامت دریافت ننموده اید و هیچگونه بیمه ای ندارید لذه میتوانید از طرح Unison بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک