وام تحصیلی برای تحصیل در کانادا

وام تحصیلی برای تحصیل در کانادا

وام تحصیلی برای تحصیل در کانادا: چیزهایی که شما باید در مورد آن بدانید.

کانادا با آمریکا در حال رقابت به عنوان بهترین مقصد برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی می باشد. هزینه تحصیل در کانادا وابسته به دانشگاه، رشته ، مدت زمان تحصیل و هزینه های زندگی وابسته میباشد. هرچند دانشگاه های خوبی در هند نیز وجود دارد، اما با وجود فرصت های شغلی بسیار عالی و استاندارد های زندگی بهتر دانش آموزان به سوی تحصیل در خارج سوق میابند. اما لازم به ذکر است که تمامی دانش آموزان مشتاق به تحصیل در خارج نمی توانند هزینه های زندگی و تحصیل را متقبل شوند. بنابراین، بانک های مختلف و برخی از موسسات مالی به دانش آموزانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند وام های تحصیلی را ارائه می دهند. اگرچه کمک های مالی و بورس های مختلفی نیز در دسترس می باشد، اما به دلیل ترس از رقابت تمامی دانش آموزان به این کمک ها دسترسی ندارند. در این مقاله، ما شما را در مورد هر یک از جنبه های مختلف از واجد شرایط بودن تا مراحل درخواست گرفتن وام و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام تحصیلی برای تحصیل در کانادا مطلع خواهیم کرد. علاوه بر این، ما درخصوص دیگر هزینه هایی که تحت این وام مورد پوشش قرار خواهند گرفت مطلع خواهیم کرد.

روند  درخواست وام تحصیلی

دریافت وام تحریم شده نه تنها خسته کننده است بلکه زمان بر هم می باشد، بنابراین برای جلوگیری از عجله در دقیقه آخر، باید زودتر اقدام به ارسال درخواست خود کنید. پس از دریافت نامهء تاییدیه از سوی دانشگاه، دانشجویان کلیت مخارج که شامل هزینه تحصیل و زندگی می شود را بدست خواهند آورد. مبلغی را که باید تقبل کنید را محاسبه کنید و ببینید چه مقدار باید از جیب خودتان هزینه کنید. پیش از اقدام به ارسال درخواست وام تحقیق کنید و ببینید کدام یک از بانک ها شرایط وام خوبی را ارائه می کنند. همچنین، اینکه چگونه بانکی را برای دریافت وام تحصیل انتخاب کنید را هم بررسی کنید.

شرایط وام بانک های مختلف را براساس این معیارها مقایسه کنید:

 1. نرخ بهره
 2. هزینه های تحت پوشش وام تحصیل
 3. مدت زمان روند گرفتن وام
 4. شرایط و مدت پرداخت

پس از انتخاب بانک، فرم درخواست را تکمیل کرده و الزامات بانک را بررسی کنید. عدم توانایی در نشان دادن بودجه کافی نیز میتواند منجر به رد صلاحیت اخذ وام گردد، بنابراین توصیه میکنیم برای جلوگیری از این منظور دو الی سه بانک را در نظر بگیرید. با مشاور راهنمای وام تحصیلی دانشجویان خارجی هند از طریق Shiksha Study Abroadتماس حاصل نمایید.

لیست مدارک مورد نیاز برای اخذ وام تحصیلی

در طی چند سال گذشته، شمار دانشجویان هندی محصل در خارج بطور چشمگیری افزایش یافته است، بنابراین درخواست اخذ وام هم به طبع افزایش یافته است. به منظور تحریم وام، بانک ها نیز همچنین جزئیات درخواست ها را تایید میکنند. بنابراین، لیستی از مدارک مورد نیاز برای روند دریافت وام تحصیلی وجود دارد که متقاضیان باید آنها را تهیه کنند:

 1. نامهء تاییدیه از سوی دانشگاه یا موسسات
 2. فرم درخواست وام
 3. عکس با سایز بزرگ گذرنامه ای
 4. گواهی تحصیلی ( گواهی تحصیلی و ریز نمرات)
 5. مدارک آزمون های مهارت ( مانند آیلتس و GMAT)
 6. مدرک اثبات اقامت دانشجویی یا ضامن
 7. صورت حساب های وام گیرنده ( یکسال گذشته)
 8. اثبات درآمد ضامن

نکته: مدارک مورد نیاز وابسته به نوع قوانین و الزامات بانک می تواند متغییر باشد، بنابراین همیشه توصیه میشود که لیست مدارک بانک مورد نظر را بررسی نمایید.

ارسال درخواست وام تحصیل از طریق شیکشا

شیکشا با بزرگترین و معتبرترین شریک پشتیبان ارائه کننده وام خارجی برای کمک به اخذ وام تحصیل شما می باشد.

 چه دوره های از سوی بانک ها وام دریافت می کنند؟

دانشجویان متقاضی دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا برنامه های تحصیلی که از سوی موسسات مستقر هستند از سوی بانک ها تامین می شوند. بانک ها همچنین وام هایی را برای  برنامه های SPP نیز ارائه میکنند. بانکهای ملی وام های تحصیلی برای دوره های فنی حرفه ای، کوتاه مدت یا دیپلم ارائه نمیکنند. از آنجایی که بانک ها همیشه به فکر بازپرداخت مبلغ از وجوه دانشجویی هستند، همیشه ترجیح می دهند وام هایی را برای دوره های کار گاه ها بپردازند.

معیارهای صلاحیت درخواست وام تحصیل برای تحصیل در کانادا

پیش از درخواست وام تحصیلی معیارهای صلاحیت درخواست وام را بررسی کنید. برخی از عواملی که از سوی تمامی بانک ها مورد پذیرش قرار میگیرند شامل:

 1. متقاضی وام باید شهروند خارجی باشد.
 2. متقاضی باید از سوی یکی از دانشگاه ها یا موسسات مورد پذیرش قرار گرفته شده باشد.
 3. متقاضی درخواست وام باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد یا والدینش درخواست وام دهند.
 4. متقاضیان باید در یکی از دوره های حرفه ای مورد پذیرش قرار گرفته شده باشد.

پرداختی

پرداختی ها پس از شش ماه یا یک سال شروع میشود، هرکدام که راحت تر باشد، بعد از تکمیل دوره یا به محض اینکه متقاضی کار پیدا کند. مبلغ وام باید ۵ تا ۱۰ سالا پس از دریافت بازپرداخت شود.

نکته: شرایط بازپرداخت وام براساس قوانین و شرایط بانک ها ،تحت برنامهء پوشش دهی وام متغیر می باشد.

هزینه های تحت پوشش وام تحصیلی

این امر یکی از مهمترین عواملی است که در هنگام درخواست برای وام تحصیلی باید بیاد داشته باشیم. از آنجاییکه برنامه های وام دانشجویی زیادی از سوی بانکها ارائه میشود، همیشه توصیه میشود که بهترین برنامه ی مناسب را براساس نیاز خود مورد بررسی قرار دهید. هزینه های مختلفی تحت برنامه های مختلف پوشش داد میشوند، بنابراین علاوه بر شهریه تحصیل باید بررسی کنید ببینید که چه هزینه های دیگری تحت وام تحصیل از سوی بانک پوشش داده میشود. لیست هزینه ها شامل:

 1. شهریه تحصیل
 2. هزینه های ایاب و ذهاب
 3. هزینه های خرید کتاب و دیگر اقلام تحصیل
 4. هزینه های آزمایشگاه
 5. هزینه های اقامتگاه
 6. خرید لب تاپ (دروصرت مستلزم بودن در دوره)
 7. هزینه های تورهای تحصیلی یا پروژه های کاری

قوانین وثیقه

اگر مبلغ وام بیش از ۷٫۵ INR باشد دارایی های ملموس به عنوان وثیقه در نظر گرفته می شود. بنابراین، والدین باید برای تمامی وام های تحصیلی وام بگیرند.( شریک وام گیرنده شوند)

مزایای مالیاتی

مزایای مالیاتی تحت بند ۸۰E از روی بهره پرداختی کل وام مطالبه می گردد. علاوه بر این، مزایای مالیاتی را میتوان در هفت سال متوالی پس از شروع بازپرداخت مطالبه کرد.

وام ها میتواند برای دانشجویان نابغه/درخشان که در زندگیشان میتوانند به جایگاه بالایی برسند ولی به دلیل هزینه های بالای زندگی توانایی تحصیل با کیفیت را ندارند، سومند باشد. هرچند، توصیه می شود که تمامی شرایط قرارداد وام را به دقت بررسی نمایید.

با پشنیبان وام با رتبه برتر برای خارجی ها در تماس باشید و از طریق تحصیل شیکشا خارج از کشور درخواست وام تحصیل دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک