مقالات پذیرش

مقالات پذیرش

مقالات پذیرش: چه چیزهای هستند؟

اگر به تازگی وارد این صفحه شدید و فرصتهای تصمیم به ادامه تحصیل در MBA و یا رشته های مرتبط از دانشگاه های خارجی را دارید. همانگونه به نام مقاله اشاره دارد، مقالات پذیرش مقالات و اسنادی هستند که توسط دانشگاههای خارجی برای رشته های خاص در مورد تقاضای درخواست شما مورد بررسی قرار میدهند. هرچند قانون مکتوبی در خصوص  مقالاتی که  دانشگاه ها از شما میخواهند ارائه نشده، ما برخی از سوالات و پاسخ های مربوط به مقالات را در این بخش طبقه بندی کرده ایم.

برای روشن شدن هر چه بیشتر ، برخی از دانشگاه های خارجی ( البته اجباری نمی باشد) برای برخی از دوره های ویژه از شما سوالات مختصری را می پرسند. آنها زمینه های متنوعی دارند و ممکن است با هدف توصیف بیشتر جنبه های مختلف شخصی متقاضی بر اساس دوره های مورد نیاز ویژه دانشگاه ها انجام گیرد. برای نمونه ، دانشگاه ها معتقدند که به عنوان متقاضی MBA ، متقاضیان بایستی از ویژگیهای با کیفیت رهبری خاصی برخوردار باشند یا یک دانشگاه برای برنامه MIS مستلزم جذب ذهن های چابک و دیدگاه های نوآورانه ای باشد. در چنین روندی، یک بیانیه ساده هدف کافی نمی باشد. برای مقابله با سوالات یک مقاله اصلی و عمومی ( انگیزه نامه بخوانید) ، دانشگاه ها تصمیم به تجزیه مقالات در عوض مقالات به سوالات مرتبط تر میکنند. و این موضوعات به عنوان مقالات پذیرش شناخته شده اند.

از لحاظ ظاهری، مقالات پذیرش مقالات مکتوبی هستند ولی مشابه مقالات انگیزه نامه نمی باشند و فرمت استانداری هم ندارند. دانشگاه ها ملزم به اماده کردن لیستی از سوالات و مقالات مورد نیاز می باشند. آنها معمولا با برنامه های دانشگاه ها مغایرت ندارند و با دقت بیشتری برای صلاحیت متقاضی ایجاد می شوند. بنابراین، و بسیار مهمتر آن ها برای برگزیدن وانتخاب  متقاضیان مناسب که مطابق برنامه های آنها باشد برنامه ریز شده اند.

انواع مقالات پذیرش

شناخت و شناسایی برخی از مقالات مورد پذیرش که دانشگاه ها پیش از شروع به تهیه پیش نویس آن می پردازند بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که محتوا به نوع و موضوع متن بستگی دارد. بطور گسترده، مقالات مورد پذیرش براساس موارد زیر دسته بندی می شوند.

  1. محدودیت لغات- میزان تعداد لغات مورد استفاده

-پاسخ سوالات بسیار کوتاه / متن ( ۳۰-۲۰۰ کلمه)

-پاسخ سوالات کوتاه / مقاله (۲۰۰-۵۰۰ کلمه)

– پاسخ سوالات بلند/ مقاله (بیش از ۵۰۰ کلمه و کمتر از ۸۰۰)

– مقالات تکمیلی ( بیش از ۸۰۰ کلمه)

  1. محتوا – سوالات مربوطه چیست؟

– مقالات اهداف

– مقالات رهبری

-مقالات روند پروژه ای

– مقالات معضل اخلاقی

– مقالات پژوهشی

-مقالات شکست خورده

– مقالات موقعیت ها

 

چگونه مقاله پذیرش موفقیت آمیزی بنویسیم

وقتی که درخواست شما به یک برنامه MBA برتر تبدیل میشود، این امر حائز اهمیت قرار دارد که مقاله شما با درخواست شما مورد اهمیت قرار گرفته شود. با رقابت های شدید، مقاله پذیرش شاید تنها سندی باشد که بتواند شما را از بین بقیه رقبا پیروز کند. اما چه چیز هایی را باید شامل شود؟ چگونه میتوان یک مقاله ی برنده نوشت؟

پاسخ سریحی برای این سوالت وجود ندارد. از آنجاییکه مقالات بسیاری براساس سوالاتی که از یک دانشگاه تا دانشگاه دیگر به وجود می اید وجود دارد، پاسخ به این سوالات را بسیار سخت میکند . آنچه که یک دانشجو در این موارد باید بداند درک اصول اساسی مقاله نویسی است.

دستور العمل  شیکشا برای نوشتن مقاله پذیرش

در حالی که دستورالعملهای جداگانه ای از سوی دانشگاهها برای مقالات پذیرش وجود دارد، از طرف دیگر، تعدادی از دانشگاهها دستورالعمل مشخصی ندارند. برای چنین مواردی، شیکشا مجموعه دستورالعمل های جداگانه ای را تدوین کرده است که هر دانش آموز می تواند برای تهیه پیش نویس مقاله پذیرش خود به آن مراجعه کند. در کنار قالب صحیح، شما همچنین باید از نحوه پاسخگویی به یک مقاله خاص با قالب بندی و متن مناسب آگاه باشید.

 

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک