معرفی مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل در خارج

مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل در خارج

معرفی مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل در خارج

دو فاکتور نخست و اساسی وجود دارد که برای هر والد و دانش آموزی معنای کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل را تعریف میکند. نخستین عامل مقدار پولی است که باید برای شهریه های تحصیلی پرداخت شود است و دومین عامل، هزینه های زندگی در کشور است. این دو عامل از نزدیک توسط دولت با چندین عامل که مستقیما بر روی هزینه های زندگی و شهریه تحصیل دانش آموز تاثیر میگذارد، هدایت می شود.

هزینه تحصیل

هزینه تحصیل براساس دانشگاههای، دوره ها و شهرهای مختلف کشور متنوع می باشد. زمانیکه در کالج های مطمئن ثبت نام میکنید، مستلزم اخذ وام تحصیلی خواهید بود، صرفا باعث می شوند پول خرج کنیم. دوره های کارشناسی ارشد که دوره ای طولانی ای دارند هزینه ای بیش از یکی دو سال را برای دانش آموزان دوره ارشد به وجود خواهد آورد، هرچند هزینه ی تحصیل به عنوان معیار کیفیت آموزشی که برای تحصیل فراهم شده است، در نظر گرفته نمی شود. علاوه بر این، شهریه موسسات دارای بودجه دولتی کمتر از شهریه دانشگاه های خصوصی میباشد. شمار زیادی از بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی برای درخواست دانشجویان قابل دسترس می باشد، که بطور چشمگیری هزینه های تحصیل آنان را کاهش خواهد داد. در زیر جدول کاملی وجود دارد که میانگین هزینه های سالهای اول در یک کشور بخصوص به نفع دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در خارج را دارند، نشان می دهد.

کشورهادوره MBAدوره ارشددوره BE/BTech
آمریکا21.411.9919.88
کانادا13.58L10.2011.50
استرالیا17.30L18.1214.35
انگلیس16.6314.5014.38
آلمان9.03L01.5802.36
سنگاپور20.0817.0412.05
نیوزیلند11.4213.0610.78
هلند13.8212.0307.43
ایرلند12.3211.8610.98
فرانسه13.9711.2603.25
سوئدNA10.6709.17

هزینه های زندگی

میانگین هزینه های که یک دانشجو برای هزینه های زندگی در هر سال خرج میکند حدود 10.000 -12.000 دلار می باشد. این مبلغ به مکانی که دانشجو در آن اقامت میکند بستگی دارد. اگر دانشجو تصمیم به سکونت در کلان شهر داشته باشد، باید نسبت به دانشجویی که تصمیم به سکونت در مهمان خانه یا حومه شهر دارد پرداخت کند.هزینه های زندگی نیز به طور کل شامل هزینه های محل اقامت، اتاق و شبانه روزی، غذا، مسافرت، جزوات، لباس ویژه فصل و همچنین هزینه های تفریحی می باشد. دیگر هزینه ها که تحت هزینه های زندگی به چشم می آید شامل هزینه ی مسافرت بین هند و کشوری که در تعطیلات انتخاب میکنید، خرید های کلان مانند خرید رایانه، مبلمان، و حتی اجاره ماشین، هزینه های درمانی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمیگیرد مانند هزینه ی دندان پزشکی، چشم پزشکی، لوازم آرایشی بهداشتی، راهپیمایی اجتماعی، مسافرت های آخر هفته و شخصی و دیگر هزینه های متنوع است.

به یاد داشتن این عوامل،  یک شاخص هزینه متوسط ​​زندگی فراگیر را برای دانشجویانی که مایل به سفر به خارج از کشور هستند، جمع آوری کرده ایم.

کشورهزینه های زندگی ( براساس لاخ)
آمریکا8.0
کانادا5.5
استرالیا10.30
انگلیس10.2 در لندن

8.2 خارج از لندن

آلمان7.0
سنگاپور8.0
نیوزیلند7.5
هلند8.0
ایرلند8.2
فرانسه7.0
سوئد8.0

مطالعه کنید و برای اطلاع از مقصد و کالج های برتر و ترجیحات دوره برای هر کشوری که مورد علاقه اصلی دانشجویان هندی است که برای تحصیلات عالی به خارج از کشور سفر می کنند.

ایالات متحده آمریکا

دانشگاه های برتر آمریکا : دانشگاه پرینستون، هاروارد، یل، کمبریج و استانفورد می باشند. اکثر بهترین دانشگاهها در شهرهای بوستان، نیویورک، کمبریج، اولد سی بروک و نیوهیون واقع شده اند. مدیریت تجاری، علوم کامپیوتری، مالی و حسابداری، اقتصادی، ارتباطی و صدا و سیما از جمله رشته های پر طرفدار از سوی دانشجویان هندی در آمریکا می باشد.

کانادا

دانشگاههای مک گیل، بریتیش کلمبیا، آلبرتا و سیمون فراسر از جمله دانشگاههای معروف منتخب برای آن دسته از دانشجویانی که تمایل به گرفتن مدرک دانشگاهی تمام وقت از کانادا می باشد. اکثر بهترین دانشگاههای کشور در شهرهایی مانند تورنتو، بریتیش کلمبیا و مونترال واقع شده اند. از مهمترین رشته های تحصیلی در کانادا در مقطع کارشناسی و دیپلم می توان به مدیریت تجاری، صدا و سیما، مهندسی، علوم کامپبوتر و مهمان نوازی اشاره کرد.

ایالات انگلیس

دانشگاه های برتر انگلیس شامل دانشگاه کمبریج، اکسفورد، مدرسه اقتصادی لندن، کالج اکپریال لندن و دانشگاه دورهام نام برد. اکثر دانشگاه های برتر در شهرهای لندن، به دنبال کمبریج، اکسفورد و منچستر واقع شده اند. رشته های معروف که از سوی دانشجویان هندی تعقیب می شوند شامل جامعه شناسی و مطالعات اجتماعی، حقوق، مدیریت تجارت، علوم کامپیوتر و ارتباطات / صدا و سیما می باشد.

استرالیا

دانشگاههای برتر استرالیا شامل دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه نیو ساوت ویلز، دانشگاه ملبورن، دانشگاه وست سیدنی و دانشگاه موناش می باشد. مناطق نیو ساوت ویلز در سواحل شرقی استرالیا مرکز تمامی موسسات دانشگاهی تازه به وجود آمده است. اکثر دانشگاههای برتر استرالیا در شهرهای مانند سیدنی، کانبرا، بریس بن و پرس واقع شده است. از معروفترین رشته هایی که دانشجویان هندی تعقیب میکنند شامل حسابداری، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی  MBA، مراقبت های بهداشتی، فناوری اطلاعات و مدیریت هتل می باشد.

نیوزیلند

دانشگاههای برتر نیوزیلند شامل دانشگاه آکلند، اوتاگو، کانت بری، دانشگاه ولینگتون ویکتوریا و دانشگاه ماسسی می باشد. آکلند مهد موسسات دانشگاهی مشهور است. اکثر دانشگاههای برتر نیوزیلند در شهرهای ویلینگتون، کریست چرچ، همیلتون و ناپییر هستینگ واقع شده اند. مهندسی، مطالعات تجاری، IT و کامپیوتر، مدیریت توریست و هتل و ارتباطات بینایی از جمله رشته های پر طرفدار از سوی دانشجویان هندی در نیوزیلند است.

سنگاپور

دانشگاههای برتر سنگاپور شامل دانشگاه تکنولوژی نانی یانگ NTU ، دانشگاه بین المللی سنگاپور NUS، دانشگاه طراحی و تکنولوژی سنگاپور SUTD و دانشگاه مدیریت سنگاپور می باشد. دیپلم بین المللی کارشناسی IB، فناوری اطلاعات، مدیریت، مالی و حسابداری و مهندسی رشته های معدودی هستند که دانشجویان هندی در سنگاپور تعقیب می کنند.

آلمان

دانشگاه های برتر آلمان شامل دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه آزاد برلین، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ و دانشگاه هومبولت برلین می باشد. برلین مهد موسسات دانشگاهی مشهور است. بسیاری از بهترین کالج های کشور در شهرهایی مانند مونیخ، بادن وورتمبرگ، فرانکفورت و هایدلبرگ واقع شده اند. مهندسی، مطالعات بازرگانی، IT و رایانه، گردشگری و مدیریت هتل و ارتباطات بینایی رشته های هستند که دانشجویان هندی در آلمان تعقیب می کنند.

فرانسه

دانشگاه های برتر فرانسه شامل  Ecole Normale Superieure، Ecole Polytechnique و دانشگاه پیر و ماری کوری است. پاریس مهد تمام موسسات دانشگاهی مشهور است. بسیاری از بهترین کالج های کشور در شهرهایی مانند نیس، پاریس، لیون، گرنوبل و اورلئان واقع شده اند. تدریس فضا و هوانوردی، مهندسی، مطالعات تجاری، هنر، تاریخ، گردشگری و مدیریت هتل رشته های هستند که دانشجویان هندی در فرانسه تعقیب می کنند.

هلند
دانشگاه های برتر هلند شامل: دانشگاه آمستردام، دانشگاه صنعتی دلفت، دانشگاه اوترخت و دانشگاه لیدن است. بسیاری از بهترین کالج های کشور در شهرهایی مانند واگنینگن، گرونینگن، لیدن، ماستریشت و نیمگن واقع شده است. تدریس فضا و حمل و نقل هوایی، مهندسی، مطالعات تجاری، هنر، تاریخ، گردشگری و مدیریت هتل رشته های هستند که دانشجویان هندی در هلند تعقیب می کنند.

ایرلند
دانشگاه های برتر ایرلند شامل کالج ترینیتی، کالج ملی ایرلند، کالج دانشگاه دوبلین، کالج گریفیت، دانشگاه ملی ایرلند گالوی، موسسه فناوری واترفورد، کالج IBAT دوبلین، دانشگاه ماینووت، انستیتوی فناوری کورک و دانشگاه دوبلین است. بسیاری از بهترین کالج های کشور در شهرهایی مانند دوبلین، لیمریک و گالوی واقع شده است. زبان و ادبیات، مطالعات تجاری، دوره های پزشکی، پرستاری و علوم اجتماعی رشته های هستند که دانشجویان هندی در ایرلند تعقیب می کنند.

سوئد
دانشگاه های برتر سوئد شامل دانشگاه لوند، دانشگاه استکهلم، دانشگاه اوپسالا، دانشگاه گوتنبرگ، انستیتوی فناوری سلطنتی، دانشگاه فناوری چالمرز، انستیتوی کارولینسکا و دانشگاه Linköping است. بسیاری از بهترین کالج های کشور در شهرهایی مانند استکهلم و گوتنبرگ واقع شده است.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش