قوانین ویزای چندگانه توریستی کانادا

قوانین ویزای چندگانه توریستی کانادا

قوانین ویزای چندگانه توریستی کانادا

پرونده ها چگونه بررسی می شوند

مطابق ماده و قوانین مامور مهاجرت چگونه پرونده شما را مورد بررسی قرار می دهد.

مطابق بر چه قاعده ای مامور مهاجرت شما را رد می کند.

با آکادمیک همراه باشید.

مطابق بخش دوم قانون اداره مهاجرت کانادا

قانون شماره ۱۵ تبصره ۱

مامور تنها حق دارد نسبت به چهارچوب اسنادی که شما در پرونده ارائه داده اید اسناد شما را ارزیابی نماید و پاسخ نهایی ارائه دهد مامور مهاجرت هیچگونه حقی برای داشتن دیدگاه شخصی چه در مورد پذیرش و چه در مورد رد کردن ندارد. در قانون این امر جرم می باشد. اما در این خصوص که چگونه مدارک و اسناد شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اسناد شما مطابق قانون ۱۱ تبصره ۱ قانون مهاجرت و پروندگی کشور کانادا طبق پنج بخش اصلی که آکادمیک به آنها اشاره میکند:

  1. میزان استطاعت مالی ( تمکن مالی، گردش مالی، املاک، شرکتی که استطاعت مالی دارد و غیره) که نشان دهند آن باشد که شما استطاعت مالی به عنوان یک توریست به قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید و پیش از این یک مسافرت کوتاه مدت نیز داشته اید و همچنین می توانید ارز و موارد دیگر را نیز به عنوان توریست وارد کنید.
  2. وابستگی های داخلی و خانوادگی داخل کشور فرد مذکور، یعنی فرد باید اعلام کند که وی در داخل کشور خود وابستگی هایی دارد که وی به آنها تعلق خاطر دارد و این بخش می تواند خانوادگی باشد و نشان دهنده این باشد که وی می تواند ثابت کند که بطور حتم به کشور خود باز می گردد.
  3. سابقه سفر یا همان تاریخچه مسافرت (Travel history)

آکادمیک بیان میکند که افرادی که تنها به ترکیه یا دبی مسافرت کرده اند در زمره توریستها قرار نمیگیرند و اینگونه در نظر می گیرند که در تمام دوران زندگی اش دو مسافرت داشته و ناگهان نسبت به مهاجرت به کانادا علاقه مند گردید این امر بیشتر شبه برانگیز می باشد.

  1. مبحث شغل و درآمد شخص می باشد

آنگاه که فرد شغل، درآمد و همچنین حمایت خانوادگی نداشته باشد یعنی اعلام نکند که پدرش استطاعت مالی برای حمایت وی در کشور مبدا برای تامین هزینه های سفر وی را ندارد.

نخستین سوال مطرح شده برای مامور مهاجرت این است که شما چگونه هزینه معیشت خود در کانادا را خواهید داشت، و اینکه چگونه می تواند این موضوع را قبول نماید که در مدت زمان مسافرت توریستی، شما می توانید با خود پول نقد به همراه ببرید و بتوانید حمایت مالی داشته باشید. بنابراین اثبات این امر بسیار حائز اهمیت است که شما دارای شغل، حقوق و حمایت مالی دارید. این موضوع می تواند بخشی از قانون وابستگی نیز باشد.

  1. جزئیات شخصیتی و هویتی فرد

مدارک اضافی فرد را نشان می دهد. برای مثال، فردی بیان می کند که شخص مهمی است و تخصص دارد و غیره

سیستم هویت فرد را تعیین می کند سن شزایط که می تواند به عنوان بررسی امنیتی باشد و ببینند که فرد در کشور دیگر مرتکب جرم و اشتباهی شده است یا نه. بلاک شده است یا نه. بنابراین دیدگاه مامور مهاجرت از اینجا نشات می گیرد که از قانون ۱۱ تبصره ۱، با بررسی اینکه داخل بخش های آن قرار میگیرد یا خیر.

اکنون مامور یک نقطه ضعف را در پرونده می یابد، یک اشتباه که بنظر جعل باشد یا نباشد یا اینکه فکر کند این مدرک برای شما نمی باشد یا کسری دارد و مدارک پرونده ضعیف می باشد. زمانیکه پرونده ضعف دارد مطابق ماده ۱۶ بخش ۱ قانون مهاجرت کانادا مامور مهاجرت حق دارد مدارک مذکور را به مافوق خود ارائه دهد. بنابراین مامور مهاجرت مطابق ماده ۱۶ بخش ۱ با بیان عدم صداقت در پرونده آن را به مافوق خود ارائه می دهد. ( این امر احتمالی است)

مامور مافوق موظف به بررسی مجدد پرونده می باشد و در این بررسی مامور مافوق یک فرصت ۳۰ روزه به متقاضی برای ارائه دفاعیه خود از اینکه چگونه این اتفاق روی داده است ارائه دهد و در این فرصت بتواند نقاط ضعف و کمبود گرونده را جبران و مامور را قانع کند. در صورتی که بتوانید مامور را قانع کنید می توانید پذرنامه خود را تحویل دهید و ویزای خود را در عوض دریافت می نمایید.

نکته: اصولا پاسخ ردی تا یک ماه داده می شود و در صورت پذیرش بطور میانگین سه ماه زمان لازم است بنابراین باید صبور باشید و زیاد پیگیر نباشید چرا که با پیگیری زیاد شک و شبه در پرونده ایجاد می شود

موضوع دیگر ویزای ملتی ۱۰ ساله است. در کشور ما به دلیل اعتبار گذرنامه ها ۵ ساله می باشد. بنابراین براساس میزان اعتبار گذرنامه ویزا ملتی دارای اعتبار است. درصورتی که گذرنامه شما ۳ سال اعتبار داشته باشد ویزای ملیتی شما نیز ۳ سال اعتبار میگیرد.

آکادمیک اشار می کند که در صورتی که در کشوری غیر از ایران هستید و میخواهید ویزای ملیتی دریافت کنید باید در گذرنامه خود مهر ورود به آن کشور را باید داشته باشید.

 

 

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک