صلاحیت های مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

صلاحیت های مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

متقاضیانی که به دنبال ادامه تحصیلات عالیه در کانادا می باشند مستلزم داشتن صلاحیت می باشند. دانشجویان بر اساس الزامات دوره و دانشگاهی که متقاضی در آن ثبت نام کرده است باید در یکی از آزمونهای عمومی و زبان شرکت نمایند. سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی (آیلتس)، آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (تافل) و آزمون انگلیسی پییرسون (PTE) همگی آزمون های استاندارد زبان می باشند، که با هدف و منظور اخذ پذیرش برای کالج ها لازم است ،گرفته می شود. این آزمون ها از فرمت ها، ساختار و باندهای نتیجه متفاوت پیروی میکنند. این آزمون ها از راه های مختلفی متفاوت می باشند اما کالج ها نتیجه ی یکی از این ها را می پذیرند. بنابراین این به خود دانشجو مرتبط می شود که در کدامیک شرکت کند.

چه زمانی درخواست بدهیم؟

متقاضیانی که برای سپتامبر اقدام کرده اند باید در ماه نوامبر برای آزمون حاضر باشند در نتیجه میتوانند پیش از اولین مهلت درخواست بدهند. دانشگاه هایی که شما مد نظر قرار داده اید اعلام خواهند کرد که نتیجه ی چه آزمونی را قبول می کنند. اما اگر حق انتخاب برای یکی از آزمون ها را به شما واگذار کردند، انتخاب به شما بستگی پیدا میکند. زمان لازم برای آماده شدن برای آزمون ایلتس/تافل/ PTE به میزان دانش زبان انگلیسی شما بستگی دارد. متقاضیان ۲ تا ۴ ماه نیاز به تمرین پیش از تاریخ آزمون دارند.

تکرار آزمون: ایلتس میتواند برای چندین بار به صورت نامحدود تکرار شود. تافل هم همچنین می تواند برای چندین بار تکرار شود، اما نمیتواند بیش از یکبار در طی ۱۲ روز در یک دوره تکرار شود. برای PTE نیز به همین منوال است، هر فردی میتواند هرچند بار که میخواهد در آن شرکت کند. میتوانید پیش از رزرو دور بعدی آزمون، منتظر بدست آوردن نتیجه ی آن باشید. میتوانید GMAT را با دفعات نامحدود، ۵بار در سال با فاصله ی ۳۰ روزه بین دو تست، شرکت کنید. شما میتوانید با فاصله ی ۳۰ روز از اولین آزمون،در آزمون بعدی شرکت کنید.

تافل: آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی که بیشتر به آن تافل میگوییم، توانایی زبان انگلیسی غیر بومیان، که در شمال آمریکا به زبان انگیسی در محیط کالج و دانشگاه صحبت میکنند را در مکالمه، نوشتار و شنیدار ارزیابی میکند. آزمون تافل پیشرفته شده است و توسط خدمات آزمون آموزشی ETS ، که سوالات را طراحی میکند، آزمون را برگزار میکند و نمرات تک تک متقاضیان را ارسال میکند، به اجرا در می آید. آزمون تافل برای پذیرش از سوی کالج ها و دانشگاه هایی که نیمی از ساختارهایش انگلیسی است، الزامی میشود. به دور از اهداف دانشگاهی، بسیاری از بنگاه های دولتی، برنامه های بورس و بنگاه های گواهی از نمرات تافل برای ارزیابی مهارت حرفه ای زبان انگلیسی استفاده میکند.

آیلتس: سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی ( آیلتس) آزمون زبان انگلیسی حرفه ای است که توانایی متقاضیانی که قصد تحصیل یا کار در یکی از کشورهای انگلیسی زبان را دارند، ارزیابی میکند. هدف اصلی آزمون ارزیابی توانایی شرکت کنندگان در چهار مهارت زبانی- شنیداری، خواندن، مکالمه و نوشتار-برای برقراری ارتباط می باشد. به دور از اهداف دانشگاهی، بسیاری از بنگاه های دولتی، برنامه های بورس و بنگاه های گواهی از نمرات آیلتس برای ارزیابی مهارت حرفه ای زبان انگلیسی استفاده میکند.

PTE (آزمون زبان انگلیسی پییرسون): آزمون آکادمیک PTE یک آزمون رایانه محور است که توانایی های شنیداری، خواندن،مکالمه و نوشتاری افراد غیر بومی انگلیسی زبان را که باید توانایی های آکادمیک زبان انگلیسی خود را نشان دهند – اغلب برای بدست آوردن مکان هایی که دانشگاه های انگلیسی زبان هستند-موسسات آموزشی عالیه یا برای اثبات توانایی زبانی خود برای درخواست ویزا، ارزیابی میکند.

CAEL آزمون ارزیابی زبان انگلیسی دانشگاهی کانادا-این آزمون یک تست استاندارد انگلیسی است که برای اهداف دانشگاهی استفاده می شود. این آزمون برای توصیف سطح زبان انگلیسی شرکت کننده که قصد تحصیل در دانشگاهها و کالج ها نیمه انگلیسی زبان هستند طراحی شده است. آزمون ارزیابی CAEL توانایی کاربرد زبان انگلیسی ای که در دانشگاه ها و کالج های کانادا مورد استفاده قرار میگیرد را تست میکند. این آزمون به شرکت کنندگان این اجازه را میدهد تا شرکت در کلاس های دوره متوسطه کانادا را تجربه کنند. آزمون ارزیابی CAEL یک گزینه جایگزین منحصر به فرد برای سایر تستهای استاندارد انگلیسی ارائه می دهد، زیرا این یک تست براساس عملکرد مبتنی بر موضوع است.  این مجموعه، مجموعه ای از فعالیت های زبانی را تشکیل می دهد. شرکت کنندگان آزمون مقالات را می خوانند، به یک سخنرانی گوش می دهند، به سؤالات پاسخ می دهند و یک مقاله کوتاه می نویسند -که همه در یک موضوع است.

آزمون جنرال

GMAT: آزمون پذیرش مدیریت آموزش توسط آن دسته از متقاضیانی که میخواهند در دوره های MBA یا تجارت یا دوره های مرتبط با مدیریت هستند، برگزار می شود. اهداف آزمون برای ارزیابی انگلیسی، ریاضیات و استدلال می باشد.

GRE: امتحان سوابق تحصیلی توسط دانشجویانی که با هدف فارغ التحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد برگزار می شود. همچنین، بسیاری از مدارس تجاری نمرات GRE را برای پذیرش و ادامه تحصیل در MBA یا تجارت یا دوره های مدیریت می پذیرند.

LSAT: آزمون پذیرش مدارس حقوقی یک آزمون استاندارد برای دانشجویانی که میخواهند در مدارس حقوقی مورد پذیرش قرار گیرند می باشد. دانشجویان براساس خواندن و مهارت های استدلال کلامی ارزیابی می شود.

SAT: آزمون ارزیابی محققان را بر اساس مهارت های سواد آموزی و نوشتن که برای موفقیت تحصیلی در آموزش عالی لازم است، ارزیابی می کند. این آزمون چگونگی مهارت های دواطلبین برای حل مشکلات که در مدرسه آموزش دیده اند و مهارت هایی که درکالج خواهند آموخت را ارزیابی میکند. آزمون SAT عموما توسط دانش آموزانی که مدارسشان را به پایان رسانده اند و یا دانش آموزانی که در دبیرستان هستند و یا در دوره های UG مورد پذیرش قرار گرفته اند، برگزار می شود.

به دانشجویان توصیه می شود که شرایط ورود به دانشگاه یا کالج مورد نظر خود را به طور کامل بررسی کنند، سپس براساس آن برای امتحان شرکت کنند. بسیاری از مؤسسات آموزشی برخی از امتحانات خاص را می پذیرند در حالیکه برخی از مؤسسات به دانشجویان اجازه می دهند امتحانات مورد نظر خود را انتخاب کنند. بنابراین، قبل از آمادگی برای امتحان، دانشجویان باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک