صرفه جویی در آموزش دوره متوسطه با آکادمیک

آموزش دوره متوسطه

صرفه جویی در آموزش دوره متوسطه با آکادمیک

اکنون پس انداز شخصی مهمترین منبع تأمین اعتبار برای آموزش پس از دوره متوسطه است و آنها بعداً نیاز به وام و بورس را کاهش می دهند. تحقیقات نشان می دهد که کودکانی که پس انداز تحصیلی دارند احتمال بیشتر دارد که در دوره آموزشی متوسطه شرکت کنند و دوره خود را به اتمام برسانند و با بدهی کمتری فارغ التحصیل شوند.

دولت کانادا به استفاده از برنامه پس انداز آموزشی ثبت نامی (RESP) برای پس انداز آموزش کودکان پس از دبیرستان تشویق می کند. این برنامه شامل تحصیلات نیمه و پاره وقت نه تنها در دانشگاه ها بلکه در مدارس بازرگانی، برنامه های کارآموزی، دانشکده ها و CEGEP می باشد. پس انداز در یک RESP تا زمانی که انصراف داده نشود، برای پرداخت هزینه های آموزش پس از دبیرستان، بدون پرداخت مالیات رشد می کند.

پول برای کمک به پس انداز شما در دسترس است 

یک RESP همچنین یک حساب پس انداز است که مشوق های پس انداز آموزشی را از جمله موارد زیر جذب می نماید:

  • کمک هزینه تحصیلی پس انداز کانادا، پولی است که از دولت کانادا برای کمک رشد پس انداز RESP ساخته شده است. دولت کانادا بسته به درآمد خانواده و مبلغ مشارکت شده، بین 20 تا 40 درصد سهم شخصی به RESP اضافه می کند.

کمک هزینه تحصیلی پس انداز کانادا برای کودکی که واجد شرایط است و تا سال تقویمی که 17 ساله شود، حداکثر طول عمر 7200 دلار در دسترس است.

  • سهام یادگیری کانادا، که پولی است که دولت کانادا برای یک RESP برای کودکان از خانواده های کم درآمد که در سال 2004 یا دیرتر بدنیا آمده اند، اضافه می کند.

این برنامه شامل :

  • سپرده اولیه از 500 دلار در RESP و
  • صد دلار اضافی برای هر سال اضافی واجد شرایط تا زمانیکه کودک به 15 سال برسد.

این مبلغ حداکثر 2000 دلار در یک RESP برای تحصیلات بعد از متوسطه کودک است. هیچ کمک شخصی برای اوراق یادگیری کانادا لازم نیست.

  • مشوق های پس انداز آموزشی استان نیز ممکن است در دسترس باشد. برای اطلاعات بیشتر با استان محل اقامت خود تماس بگیرید.

برای صرفه جویی در پول ذخیره شده در یک RESP چه می توانید استفاده کنید

پول می تواند برای پرداخت هزینه های مربوطه به آموزش پس از دبیرستان مانند شهریه، کتاب ها، ابزارها، کامپیوتر، حمل و نقل و اجاره مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

چه زمانی باید یک RESP باز کنیم؟

این مورد هیچگاه دیر نیست که برای کودک دوره متوسطه شروع به پس انداز کنید اما بهتر است زودتر شروع به پس انداز پول کنیم تا بتواند در طی زمان افزایش چشمگیری داشته باشد. یک RESP می تواند برای 35 سال باز باقی بماند، حتی اگر تاخیری در شروع آموزش دوره متوسطه وجود داشته باشد، پس انداز آنجا خواهد بود زمانیکه به آن احتیاج خواهید داشت.

چه کسی می تواند یک RESP باز کند؟

هر فردی می تواند یک RESP باز کند از جمله والدین، سرپرستان، پدر بزرگ و مادر بزرگ، سایر اقوام یا دوستان. در حالیکه مشوق های پس انداز آموزشی تنها برای کودکان واجد شرایط دردسترس است، شما می توانید برای خود یا بزرگسال دیگر همچون همسر یا شریک یک RESP باز کند. پولی که در RESP پس انداز می شود تا زمان برداشت برای کمک به پرداخت هزینه های آموزشی دوره متوسطه بدون پرداخت مالیات رشد خواهد کرد.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش