شیوه های مهاجرت به کانادا

شیوه های مهاجرت به کانادا

 1. روش ورود فوری Express Entry

در این شیوه بهترین سن ۲۰ تا ۲۹ سالگی است اما تا پیش از ۳۵ سالگی شانس وجود دارد. در صورتیکه سن شما به ۳۵ سالگی نزدیکتر باشد تمره آیلتس و همچنین فرانسه بالاتر و مدرک تحصیلی فوق لیسانس و دکترا مورد نیاز است. از دیگر الزامات داشتن خواهر یا برادر در کانادا است.

 1. روش مهارت محوری Skilled Trade

در این شیوه نمره زبانی بالایی نمیخواهد ولی در مشاغل خاص و محدود حداقل باید راهنما باشید و یکسال سابقه ی کار تمام وقت نیز داشته باشید. آکادمیک تنها نکته مورد نیاز را داشتن حداقل یکسال تمام وقت می باشد.

 1. روش Canadian Experience Class

آکادمیک این شیوه را برای متقاضیانی پیشنهاد میدهد که حداقل در سه سال گذشته یکسال تمام وقت در کانادا مشغول کارند.

 1. روش استانی Nominee Provincial Programs

در این شیوه بستگی به هر استان، متغییر است و در بیشتر موارد مستلزم پیشنهاد شغلی است اما در برخی از استانها بدون پیشنهاد شغلی بتوان اقدام نماید. اصولا تا سن ۴۹ سالگی امکان اقدام وجود دارد هرچند بعد از ۳۹ سالگی بیشتر امتیازهای سنی را از دست خواهید داد. معمولا با آیلتس ۶ امکان رسیدن به امتیاز مورد نظر را خواهید گرفت، در صورت سابقه کاری مناسب داشتن. در برخی موارد محدودیتی در تعدد پرونده ها وجود دارد.

 1. روش Start up

این شیوه برای اشخاصی است که ایده های ناب و کاربردی دارند، ارزش سرمایه گذاری و در آمدزایی دارد و همچنین به تاییدیه موسسات منتخب که از سوی کانادا است اعمال شده باشد. در دو روش اولیه ذکر شده شما مستلزم سرمایه گذاری هستید ولی در این روش نیازی به سرمایه گذاری نیست، اما اگر طرح، پیشنهاد یا ایده شما مورد تایید قرار گیرد دعوتنامه خواهید گرفت.

 1. روش self- employed

این شیوه مختص ورزشکاران ، هنرمندان و کشاورزان حرفه ای است، در این روش باید عنوان هایی در سطح جهانی یا آسیایی یا حداقل کشوری داشته باشید. در این راه با دیپلم یا آیلتس ۵ امتیاز مورد نیاز را کسب خواهید کرد، البته در صورتیکه حداقل ۲ سال پیاپی برای خود کسب و کار داشته باشید و درآمد مناسبی داشته باشید. باید به این نکته توجه داشته باشید که با اثبات طرح های حرفه ای که برای آینده و ورود به کانادا ارائه بدهید تا در نهایت مورد قبول مامور مهاجرت قرار بگیرد.

 

 1. روش سرمایه گذاری

این شیوه برای فدرال چیزی مستلزم حدود ۱٫۵ میلیون دلار سرمایه میخواهد ولی در برخی استانها شرایط متنوعی وجود دارد که تا حدود ۳۰۰ هزار دلار هو قابل قبول است.

 

 1. روش خویشاوندی

در این روش در صورت داشتن خویشاوندی در کانادا که خودش آن شخص هیچ فامیل نزدیکی نداشته باشد و همچنین هیچ رابطه خونی دیگری که بتوان در ایران از وی حمایت کند، میتواند حامی شما بشود، یا اینکه شما زیر ۱۸ سال و یتیم باشید و کسی را نداسته باشید و همچنین با شخص حامی رابطه خونی داشته باشید.

 1. روش Caregivers

در این روش آکادمیک به این نکته بسیار تاکید دارد که برخی از وکلا سوء استفاده میکنند بنابراین مراقب تبلیغات این روش باشید. در این روش مستلزم سابقه ی ۲ ساله ی کاری در زمینه های مراقبتی و پرستاری بچه با افرادی که شدیدا نیازمند مراقبت های پزشکی هستند و همچنین مجوز لازم را داشته باشند.

 1. پناهندگی از طریق UN که اصولا در ترکیه است.
 2. از طریق ازدواج
 3. روش دانشجویی
 4. خرید تجاری Owner Operator
 5. Job Offer
, , , , , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک