سیستم آموزشی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

سیستم آموزشی در کانادا برای دانشجویان بین المللی

با چشم انداز چند فرهنگی متنوع، سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از بهترین های دنیا شناخته شده است. سیاستهای صمیمانهء مهاجرتی و هزینه های تاثیر گذار سیستم برتر آموزشی برای دانشجویان بین المللی فرصت های بیشماری را ارائه میدهد. دانشگاه های با کلاس جهانی و شهریه های تحصیل قابل پرداخت، کانادا را به عنوان بهترین مقصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است. کبک، انتاریو و بریتیش کلمبیا از معروفترین استانهای کانادا می باشند که بستر بهترین دانشگاه های جهان شده اند. در سال ۲۰۱۷، بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بین المللی در سطوح مختلف در کانادا مشغول به تحصیل می باشند. این شمار سرسام آور نشان از محبوبیت جهانی دارد. تقریبا ۲۶ دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاههای QS قرار دارند. دانشگاه های مک گیل، تورنتو، منترال، آلبرتا و واترلو از برترین دانشگاه های کانادا می باشند.

کالج های جامع در کانادا

  • کالج های جامع در کانادا بسیار پرطرفدارند. این دانشگاه ها برنامه های دو ساله ای به دانشجویان بعد از اخذ دیپلم و یا آنهایی که میتوانند در برنامه های کارشناسی ملحق شوند، ارائه میکند.
  • دانشجویان میتوانند اعتبار کسب شده از طریق تحصیل در کالج های جامع را به برنامه کارشناسی انتقال دهند.
  • دانشجویان با نمرات پایین آیلتس حدود ۵ یا ۵٫۵ نیز قادر به شرکت در این کالج ها می باشند.

کالج های کارشناسی ارشد در کانادا

کالج های کارشناسی ارشد در کانادا آموزش ها را تا مقطع کارشناسی ارشد ارائه میدهند، که بطور کل یک دورهء چهار ساله در کانادا و آمریکا می باشد.

دانش آموزانی که دیپلم خود را از کالج های جامع اخذ کرده اند میتوانند دوره کارشناسی را درکالج های کارشناسی ارشد ادامه دهند.

علاوه بر دوره کارشناسی، دانش آموزان همچنین میتوانند در کالج های مشابه کارشناسی ارشد، کالج جامع دیپلم اخذ نمایند. دانشجویان همچنین میتوانند گواهی تحصیل را با گذراندن یک دوره یکساله ی تحصیلی بعد از تکمیل دوره کارشناسی ، اخذ نمایند.

دانشجویان با نمره بالای آیلتس ۶ یا ۶٫۵ و حتی بیشتر از این نمره میتوانند به این دانشگاهها ملحق شوند.

 

سیستم انتخابی برای ورود به کانادا

اکسپرس انتری کانادا: به عنوان یکی از معروف ترین و سریعترین سیستم مهاجرتی جهانی شناخته شده، این سیستم در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و به عنوان بخش اصلی اقتصاد مهاجرتی کانادا تبدیل شده است. بطور جهانی، متقاضیانی که تصمیم به نقل مکان به کانادا را دارند از این سیستم گسترده برای اخذ ویزا استفاده میکنند.

برنامه مشارکتی دانشجویی SPP: این قراردادی است بین برخی از کالج های منتخب کانادا و کمیسیون ارشد کانادا در هند، که ویزای تحصیل سریع و آسان را برای دانشجویان آینده نگر فراهم می آورد. روند اخذ ویزا تحت این جریان سریع و آسان می باشد و متقاضیان مدارک کمتری را ارائه میدهند.

روند مستقیم دانشجویی SDS: با روند مستقیم دانشجویی، دانشجویان بین المللی میتوانند مجوز تحصیل خود را سریعتر بدست بیاورند. اتباع هندی، چینی، فیلیپینی یا ویتنامی میتوانند تحت این برنامه SDS درخواست مجوز تحصیل بدهند. تحت این سیستم، دانشجو باید معیارهای خاص را رعایت کنند تا واجد شرایط اخذ درخواست براساس برنامه SDS شوند.

برنامه متقاضیان استانی PNP: این برنامه به استان ها و حومه کانادا این مجوز را میدهد تا افرادی که آرزوی مهاجرت و سکونت در کانادا را دارند، را انتخاب کند. افرادی که قصد سکونت در یکی از استان های خاص را دارند میتوانند از طریق این روند درخواست بدهند.

محاسن تحصیل در کانادا

کانادا از سوی سازمان ملل به عنوان بهترین مکان برای زندگی در دنیا انتخاب شده است. دانشجویان بین المللی که از دانشگاه ها یا کالج های کانادا فارغ التحصیل شده اند، فرصت بازگشت مجدد و کار را دارند. بنابراین، به آنها اجازه کار موقت در حین تحصیل داده میشود. پس از کسب تجربه و سابقه کاری، دانشجویان میتوانند برای PR برای اخذ شهروندی کانادا اقدام نمایند.

حمایت های مالی برای ادامه تحصیلات عالیه

موسسات مختلف آموزشی کانادا به دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل میکنند بورس هایی را ارائه میدهند. در مقایسه با کشور های توسعه یافته ای مانند آمریکا ، انگلیس و استرالیا، شهریه های تحصیل در کانادا به نسبت کمتر می باشد. با وجود این، شمار بورس های ادامه تحصیل عالیه در کانادا بسیار کم می باشد. هرچند، بورس های کمی برای دانشجویان ممتاز قابل دسترس می باشد. علاوه بر این موضوع، دانشجویان میتوانند وام تحصیل برای تحصیل در کانادا اخذ نمایند. شما میتوانید تمامی اطلاعات لازم برای اخذ وام تحصیلی در کانادا را در اینجا بدست بیاورید. here

دانشجویان میتوانند مستقیما از این لینک اقدام به اخذ وام تحصیلی نمایند. here

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک