ساکن شدن در دانشگاه کانادا

ساکن شدن در دانشگاه کانادا

ساکن شدن در دانشگاه کانادا

شما تمام آمادگی ها را انجام داده اید و در منزل جدید در انتظار شروع کلاس ها هستید. اکنون چه اتفاقی روی خواهد داد؟

ساکن شدن

به محض رسیدن به دانشگاه یا دانشکده جدید خود، با مسئول یا مشاور دانشجویان بین المللی تماس حاصل نمایید. آنها اطلاعات بسیاری در خصوص دانشگاه، پرداختی شهریه، موضوعات قانونی و مهاجرتی و مردم شناخته شده که در صورت داشتن هرگونه مشکل در زمان حضور در مدرسه به شما کمک خواهند نمود. اکثر دانشگاه ها و دانشکده ها هفته خوش آمدگویی دارند که شامل کار کارگاهی، تورهای گردشی،گردش دور شهر و راهنمایی اینکه چگونه در هفته های نخست در کانادا سپری کنید. ممکن است احساس غرق شدن کنید، اینکار را نکنید. این راه بسیار عالی ای برای دوست یابی و دیدن مردم از سراسر دنیا در یک وضعیت مشابه می باشد.

شروع کلاس ها

هفته Frosh ( هفته اول مدرسه) که به عنوان هفته خوش آمدگویی نیز شناخته می شود، این فرصت را به شما می دهد تا با افراد بیشتری ملاقات کنید و به باشگاه ها و انجمن ها بپیوندید. اگر انجمن دانشجویان بین المللی وجود دارد به آن ملحق شوید. آنها اغلب فرصت هایی را برای دانشجویان بین المللی برای اقامت و زندگی در کانادا همچون کلوپ های مکالمه ای، برنامه های دوستان و کافه اجتماعی را ارائه می دهند.

هفته اول کلاس ها بنظر دلهوره آور است اما ادامه بدهید. متوجه خواهید شد که کلاس ها تا حدودی در کانادا در مقایسه با کشور خود متفاوت تدریس می شود. برای مثال، این موضوع امری عادی است که دانشجویان بدون بلند کردن دست صحبت کنند و در بحث و گفتگو تشویق می شوند. در برخی از کلاس ها شرکت کردن در آنها اجباری است بنابراین نمی توانید در انتهای کلاس مخفی شوید و تنها نکته برداری کنید. این ممکن است در صورتی که به یک سیستم منفعل تر عادت کرده اید کاملاً غافلگیرکننده باشد، اما بعد از مدتی راحت تر می شود. مربیان، اساتید و دستیاران تدریس از اینکه در صورت بروز هرگونه مشکل و یا سؤال در مورد کلاسهایشان به شما کمک کنند خوشحال خواهند شد.

دلتنگی برای وطن

در هفته های اول، ممکن است دل تنگ خانه و کاشانه خود شوید. این امر عادی است و اکثر دانشجویان بین المللی احساس گاهی در مشاغل دانشگاهی خود این امر را حس می کنند. راه های زیادی برای غلبه بر این موضوع وجود دارد مانند:

  • در رویدادهای دانشگاهی فعال باشید. اگر شروع به انجام دادن چیز های جدید می کنید و با آدم های جدید آشنا می شوید، در محیط جدید خود احساس بهتری و آرام بخش تری خواهید داشت. به گروه ها ملحق شوید و اگر ممکن است به برنامه دوستان دانشجویان بین المللی در دانشگاه ملحق شوید.
  • به خانه تماس بگیرید. با اعضا خانواده و دوستانی که به خانه باز میگردند صحبت کنید، ایمیل بزنید یا با رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. در حالیکه این امر باعث ایجاد دلتنگی بیشتری در شما می شود، با ارتباط آدم هایی که در منزل هستند به شما کمک خواهد نمود تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید، بنابراین اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.
  • مناطق جدید خود را کشف کنید. راه بروید، دوچرخه سواری کنید یا با اتوبس در منطقه ای که زندگی میکنید گردش کنید. هرچه بیشتر با جامعه در ارتباط باشید، جامعه بیشتر با شما همسان خواهد شد.
  • کار بیابید. قوانین در کانادا به دانشجویان بین المللی این اجازه را می دهد تا در داخل یا خارج از محیط دانشگاه برای حداکثر بیست ساعت در هفته در حین تحصیل مشغول به کار شود. داشتن کار یک راه عالی برای ملاقات با مردم جدید و همچنین در همان زمان کسب درآمد نماید. پیش از شروع کار، با سازمان مهاجرت کانادا برای کسب اجازه ای که نیاز دارید بررسی نمایید که آیا اطلاعات بیشتری پیش از کار نیاز دارید یا خیر.
  • داوطلبی. کار داوطلبی یک راه عالی برای احساس بخشی از جامعه خود و بهترین راه برای دوستیابی در زمان کمک به دیگران است. طیف وسیعی از چیزها که می تواند به شما کمک کند، از از کمک به پناهگاه حیوانات تا مربیگری تیم فوتبال کودکان وجود دارد.

بنابراین موفق باشید و به یاد داشته باشید، این تجربه چگونگی زندگی را تغییر خواهد داد. سیستم آموزشی در کانادا در سراسر دنیا شهرت دارد و آموزش کانادایی ها شما را در سفرهای بعدی شما در جایگاه بسیار خوبی قرار خواهد داد. این گام ها را دنبال کنید و از تجربه عاقلانه بهره ببرید و همیشه در هر کجای دنیا می خواهید کمی از کانادا داشته باشید.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش