زایمان در کانادا

زایمان در کانادا

تولد فرزند هرچند شیرین و جذاب است اما برای افرادی که در خارج از کشور زندگی میکنند میتواند امری استرس زا باشد.همانطور که می دانید هر کشوری سیستم های مراقبتی بهداشتی پیچیده ای برای خود دارد که کانادا از این قائله مستثنا نمی باشد. به عنوان یک مهاجر ، احتمال مواجه با هزینه های پزشکی بالا و گزینه های متفاوتی دارید.

طبق آمار آکادمیک سالانه ۳۹۰٫۰۰۰ نوزاد در کانادا متولد میشوند، در صورتی که شما هم جزو یکی از این مادران هستید مطالب این بخش کمک شایان ذکر میتواند به شما کند. این مقاله هزینه های متوسط برای درمان ناباروری، زایمان و هزینه های پزشکی مرتبط با بچه دار شدن در کانادا را بازگو میکند.

هزینه IVF یا تخمک گذاری در داخل بدن در کانادا چقدر می باشد؟

در سال ۱۹۷۸ نخستین نوزاد آزمایشگاهی چشم به جهان گشود و از آن زمان تا کنون در زمینه پزشکی و درمان IVF ، برای کمک به زوجین نابارور برای بچه دار شدن پیشرفت های عظیمی روی داده است. طبق بررسی آمار از هر ۸ زوج ۱ زووج از این روش اقدام به بچه دار شدن می نماید. اما در نگاهی دیگر باید به هزینه های واقعی ناباروری توجه کرد.

آیا توریست ها میتوانند از خدمات IVF یا درمان ناباروری استفاده نمایند؟

در صورتی که شما یک فرد غیر مقیم ، مهمان و یا توریست می باشید، با مراجعه به یک کلینیک خصوص لقاح مصنوعی یا IVF اقدام نمایید. با این وجود، امکان پرداخت هزینه ها از جیب خود امری دور از انتظار نمی باشد چرا که ممکن است واجد شرایط اخذ کمک های مالی از سوی دولت نباشید، مگر اینکه تحت پوشش بیمه نامه درمانی بین المللی قرار داشته باشید. در کل، بر اساس مراقبت های بهداشتی جهانی کانادا، کانادا به عنوان مرکز گردشگری پزشکی شناخته شده است. با وجود این امر، برای درمان های تخصصی انتخابی همچونIVF ، هزینه های درمان به هیچ عنوان ارزان تر نمی باشد.

متوسط هزینه های مرتبط با IVF در کانادا

نخست لازم به ذکر است که پول رایج کانادا به عنوان دلار کانادا می باشد که به عنوان CAD یا $ C نشان داده میشود تا با دیگر ارزهای کشور های دیگر به اشتباه گرفته نشود.

این سوال پیش می آید که آیا هیچگونه کمک مالی یا بیمه سلامت ، که تمامی یا بخشی از روند لقاح مصنوعی را پوشش دهد، وجو دارد؟

در برخی از مناطق و استان های کانادا سیستم های بهداشتی عمومی خدماتی شامل هزینه کمک مالی در بخش درمان با لقاح مصنوعی را ارائه میدهد. برای مثال، استان انتاریو چرخه ی کامل رایگان لقاح مصنوعی را در طول زندگی بانوان ارائه میدهد در حالیکه استان کبک کمک مالی خود را به صورت اعتبارات مالیاتی یا تخفیف برای زوج های بدون فرزند ارائه می دهد. استان ها محدودیت هایی را برای افراد واجد شرایط قرار داده است بنابراین بهتر است از قوانین جاری مکان زندگی خود آگاه باشید. چرا که برخی از مراکز درمانی تخصصی خدماتی را ارائه می دهند

هزینه زایمان در کانادا با بیمه و بدون بیمه چقدر می باشد؟

کانادا خدمات مراقبت های بهداشتی عمومی با به صورت سیستم مراقبتی Medicare با توجه به بودجه معین از سوی دولت ارائه میدهد. در صورت شهروندی یا اقامت دائم کانادا، میتوانید از خدمات این سیستم مراقبت بهداشتی بهره مند شوید. بنابراین هزینه های بچه دار شدن رایگان شده و یا حدود چند صد دلار برای اتاق های ویژه پرداخت خواهید نمود.

توریست ها ، میهمانان و اشخاص غیر ساکن در صورت نداشتن بیمه سلامت بین المللی بایستی تمامی هزینه ها را از جیب خود متقبل شوند. در اینجا آکادمیک برای عزیزانی که بیمه و یا دسترسی به سیستم مراقبت بهداشتی کانادا را ندارند شرح هزینه ها را بدین صورت بیان میکند.

زایمان طبیعی: ۵٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰ دلار کانادا

زایمان با جراحی سزاین : ۱۰٫۰۰۰ تا ۱۲٫۰۰۰ دلار کانادا

آیا امکان زایمان برای افراد غیر مقیم و یا توریست در کانادا وجود دارد؟

در صورت حضور در کانادا به عنوان توریست یا فرد غیر مقیم نیاز به وضع حمل داشتید، میتوانید مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت کنید. این را هم لحاظ کنید که سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا هزینه ها را پوشش نمیدهد. پس آکادمیک به شما توصیه میکند که برای پرداخت هزینه ها خارج از جیب خود اقدام به دریافت بیمه درمانی بین المللی شوید.

گردشگری تولد یا همان زایمان توریستی در کانادا امری متداول شده است چرا که از کانادا به عنوان کشور توسعه یافته یاد میشود و به هر کودک متولد شده در آن خاک بدون در نظر گرفتن وضعیت شهروندی و ویزای والدین حق شهروندی اعطا می نماید.

متوسط مدت اقامت در یک بیمارستان پس از زایمان چقدر است؟

از مراقبت های پیش از زایمان گرفته تا بستری شدن در بخش زایمان پس از تولد، برای مادران کانادایی مدت کوتاهی در بیمارستان بستری خواهد شد.

متوسط مدت اقامت در بیمارستان برای مادران تازه وارد کانادا شده چقدر است؟

متوسط مدت بستری شدن برای این مادران پس از زایمان طبیعی ۲ تا ۳ روز است و در صورت زایمان سزارین مدت بستری به ۴ روز افزایش می یابد.

لوازمی که برخی از مادران بایستی در زمان زایمان به همراه داشته باشند.

آکادمیک توصیه میکند که تمامی مدارک و سوابق پزشکی پیش از تولد و همچنین وسائل راحتی اضافی ، لوازم آرایشی و لباس برای مادر و نوزاد به همراه داشته باشند.

چه مدارکی زمان مراجعه به بیمارستان لازم است؟

کپی مدارک مورد نیاز برای وضع حمل در بیمارستان به شرح زیر میباشد

 1. برنامه زایمان
 2. سوابق پزشکی در صورت وجود
 3. کارت بهداشت یا کارت بیمه درمانی
 4. گذرنامه و ویزا در صورت امکان
 5. شماره بیمه اجتماعی در صورت امکان

چگونه میشود تولد نوزاد را در ثبت کرد؟

رویه خاصی برای ثبت تولد در هریک از استان های کانادا وجود دارد، بنابراین برای اخذ اطلاعات کافی بایستی با مقامات محلی منطقه محل سکونت در ارتباط باشید. به عنوان مثال در انتاریو ، ظرف ۳۰ تولد نوزاد باید ثبت گردد. در حین ثبت نام آنلاین، میتوانید گواهی تولد یا شناسنامه نوزاد، شماره بیمه اجتماعی و همچنین مزایای کودک در کانادا را نیز ثبت نام نمایید.

در صورت تبعه نبودن و زایمان در کانادا، آیا فرزند من باید یکی از ملیت ها را برگزیند یا می تواند شهروندی کانادا را دریافت کند؟

کشور کانادا با صرف نظر از تابعیت و یا وضعیت ویزای والدین ، حق شهروندی کانادایی را به وی اعطا می نماید. پس از ثبت تولد کودک با ارائه درخواست اخذ شناسنامه به عنوان مدرک تابعیت کانادا، میتوانید با طی مراحل زیر گذرنامه کانادایی فرزند خود را دریافت کنید.

 1. تکمیل فرم درخواست
 2. ارائه مدارک اثبات شهروندی کانادا
 3. ارائه دو عکس گذرنامه
 4. ارائه مدارک مرتبط به والدین یا قیومیت قانونی
 5. داشتن یک ضامن
 6. پرداخت هزینه های اجرایی

ارسال همه اسناد به آدرس:

Government of Canada, Passport Program, Gatineau QC K1A 0G3, Canada

مدت زمان مرخصی زایمان چقدر است؟ مرخصی والدین چطور؟

در صورت داشتن حداقل ۶۰۰ ساعت سابقه ی کار در سال گذشته، والدین را واجد شرایط استفاده از مرخصی زایمان و مرخصی والدین میکند. مرخصی های متفاوتی وجود دارد که شامل: مرخصی ۱۸ ماهه والدین که در این مرخصی تا ۳۳% از درآمد هفتگی را دریافت مینماید و مرخصی ۱۲ ماهه والدین که تا ۵۵% از درآمد هفتگی عادی را دریافت مینمایند.

, , , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک