حسابداری چیست؟

حسابداری چیست؟

نخستین سوال مطرح شده در این خصوص این است که حسابداری چیست؟ حسابداری به روندی اطلاق میشود که اطلاعات مختلف از جلمه تجارت، ساماندهی، نحوه طبقه بندی، خلاصه سازی، شرح و نحوه برقراری ارتباط در دسترس اشخاص قرارگیرد. این روند با مباحثی همچون فناوری، حقوق، آمار، تجارت و اقتصاد در هم آمیخته شده است. حسابداری تمرکزش را در چند رشته در زمینه فعالیت های اقتصادی سازمان ها و مراکز خصوصی قرار داده است.

دانشجویان علاقمند به حسابداری ، اطلاعات تئوری و کتبی در این زمینه بدست می آورند. در فعالیت های تئوری توانایی های کار با ابزارهای چون کامپیوتر و ماشین حساب حرفه ای مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در روند آموزش چگونگی استفاده از برنامه های نرم افزاری حسابداری، همچون CIMA SAGE امکان استفاده از نرم افزار فردی را نیز مورد آموزش قرار میدهد. و همچنین افراد با مفاهیم حسابداری همچون امور مالی، بخش بازرگانی و در برخی موارد استثنایی مفاهیم بین المللی نیز آشنا میشوند.

شرایط و بازار کار حسابداری در کانادا

آکادمیک به اصلی ترین صنعت کانادا که صنعت مالی است اشاره میکند. از  TSX به بزرگترین بورس کانادا و نهمین بورس بزرگ دنیا یاد میشود و همچنین از ۵ بانک بزرگ کانادا در جایگاه پایدارترین بانک ها در سراسر دنیا برای یک مدت طولانی ای یاد شده است.

با روند رو به پایین رشد مالی در سال های گذشته در کانادا، و همچنین کاهش فوق العاده کم نرخ بهره ها و قیمت نفت، اما کارشناسان تجدید حیات صنعت نفت و گاز را پیش بینی کرده اند.در صورت محقق شدن این پیش بینی، صنایع اقتصادی نیز در نتیجه این پیشرفت جهش بزرگی خواهد داشت.

امور مالی و حسابداری در کانادا

هم اکنون بالغ بر ۶۷۵٫۰۰۰ نفر در زمینه امور مالی و حسابداری در کانادا به سر می برند و در هر ثانیه حدود ۱۶٫۷۰۰ پست کار فعال در این زمینه به وجود می آید. ۴۶ روز به طول می انجامد تا یک موقعیت شغلی مالی پر شود ( میانگین ملی ۴۵ روز است)، این روند نشانگر تعادل بسیار خوب از ایجاد فرصت های شغلی و افراد حرفه ای با استعداد برای تکمیل در این زمینه می باشد.

بیشترین تقاضا برای کارشناسان مالی در تورنتو می باشد. از دلایل این تقاضای بالا وجود مراکز TSX و دفاتر مرکزی برخی از بزرگترین بانک های کانادا، حدود یک سوم از افراد شاغل در امور مالی در تورنتو و GTA را مشغول به کار کرده است.

از دیگر شهرستانهای بزرگ همچون مونترال، اتاوا و ونکوور به عنوان قطب های دارای روابط سیاسی و اقتصادی قوی برای پیشبرد امور مالی نیز میتوان یاد کرد.

میزان حقوق امور مالی و حسابداری در کانادا

درآمد و حقوق متوسط سالانه ۸۵٫۰۰۰ دلار است ، که با این میزان حقوق و درآمد متخصصان و حسابداران امور مالی را بر قله ی درآمدی قرار داده است. در نگاهی به سرشماری آماری در کانادا، میزان متوسط درآمد خانوار در کانادا را مبلغی بالغ بر ۷۸٫۸۷۰ دلار می داند.

, , , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک