حزب آزادیخواهان کانادا و قوانین جدید مهاجرت

حزب آزادیخواهان کانادا و قوانین جدید مهاجرت

تجزیه و تحلیل: چرا آزادیخواهان خواستار یک برنامه تقاضای شهرداری و شهروندی رایگان می باشند. سکوی انتخاباتی ۲۰۱۹ حزب آزادیخواهان کانادا چندین سیاست مهم و رویکرد اصلی در چهار سال گذشته را ادامه میدهد.

سکوی انتخاباتی فدرال ۲۰۱۹ حزب آزادیخواه کانادا که به تازگی منتشر شده است، شامل چهار سوگند می باشد که اگر رای دهندگان کانادایی در ۲۱ اکتبر آنها را بر سر قدرت باز گردانند، این برنامه ها را به اجرا در خواهند آورد.

این سوگندها شامل:

  1. با فروتنی و مسئولیت پذیری بیشتر در خصوص مهاجرت پیش برویم
  2. یک برنامه درخواست شهرداری را راه اندازی کنند.
  3. برنامه آزمایشی مهاجرتی اقیانوس اطلس را دائمی کنند.
  4. و اقامت دائم برای درخواست شهروندی کانادا را رایگان کنند.

هر ساله ۴۰۰٫۰۰۰ مهاجر؟

این سوگندهای حزب آزادیخواه برای افزایش مهاجرت به کانادا تعجب برانگیز نبود.

از زمان به دست گرفتن قدرت در سال ۲۰۱۵، آزادیخواهان آهسته آهسته میزان مهاجرت را که سالانه حدود ۲۶۰٫۰۰۰ با هدف ۳۳۰٫۸۰۰  در سال ۲۰۱۹ رسانده اند. این هدف به میزان ۳۵۰٫۰۰۰ تا سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.

با این وجود، چه چیز جدید است، اینکه آنها این افزایشات را تا سال ۲۰۲۱ ادامه خواهند داد، این بدین معناست که در سال های پایانی یک دستورالعمل های جدید لیبرالها این میزان حتی بیشتر از ۴۰۰٫۰۰۰ تازه وارد میتواند برسد.

برنامه درخواست شهرداری چگونه خواهد بود؟

در حالیکه با راه اندازی شدن برنامه درخواست استانی کانادا PNP در سال ۱۹۹۹ که نقش بزرگی در ترویج مهاجرت در استان های کوچک همچون منیتوبا، ساسکاچوان و ایالت های آتلانتیک ایفا کرده است ، مهاجران همچنان بطور عمده در شهرهای بزرگ کانادا ساکن میشوند.

با اکتساب کمی استثنا، در اکثر استان ها در نهایت ۸۰% از مهاجران به شهر می روند، که در نتیجه آن شهرداری های کوچکتر برای رفع نیاز نیروی کار مورد نیازشان از طریق مهاجرت تلاش میکنند.

جزئیات برنامه درخواست شهرداری MNP همچنان کمیاب است اما آزمایشات اخیری که توسط آزادیخواهان راه اندازی شده ،همچون آزمایش مهاجرتی شمالی و روستایی RNIP و آزمایش مهاجرتی اتلانیک AIP با نگاه اجمالی نیازهایمان را فراهم میکند.

سکوی آزادیخواهان بیان کرد که حداقل ۵٫۰۰۰ مکان جدید به برنامه درخواست شهرداری MNP اختصاص داده خواهد شد. این امر پیشنهاد می دهد که برنامه درخواست شهرداریMNP احتمالا به عنوان یک برنامه آزمایشی ، همچون دیگر برنامه های کلاس اقتصادی از سال ۲۰۱۳، معرفی شود.

این بدین معناست که بیش از ۲٫۷۵۰ از متقاضیان اصلی میتواننداز طریق برنامه درخواست مهاجرت شهرداری MNP ( حداکثر تعداد متقاضیان اصلی که میتوانند از طریق برنامه آزمایش فدرال انتخاب شوند)، با ورود بازماندگان به عنوان همسر یا وابستگان، مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.

توزیع ۲٫۷۵۰ متقاضی اصلی در اقسا نقاط کشور به بزرگی و تنوع کانادا بسیار دشوار خواهد بود. آزادیخواهان نیز همچون RNIP از شیوه مشابهی استفاده خواهند کرد به همین موجب از شهرداری های سرتاسر کانادا برای دریافت تعیین توسط دولت فدرال برای توصیه مهاجران درخواست ارائه دهند.

همچون RNIP، MNP شهرداری های تعیین شده را توانمند میکند برای توصیه مهاجرانی که پیشنهاد کاری دارند و یا وابسته به شهرداری ها می باشند. دولت فدرال پس از بازبینی صلاحیت های مهاجران برای حصول اطمینان از اینکه آنها شرایط خاص مانند مهارت زبانی، مدارک تحصیلی و سوابق کاری را تامین میکنند.

در میان موارد ناشناخته این است که آیا شهرداری ها تحت پوشش RNIP می باشند و اینکه AIP واجد شرایط برای مشارکت در MNP می باشد.

از سوی دیگر، با دعوت این شهرداری ها برای مشارکت، این امکان را برای آنان فراهم می آورد تا از ابزار اضافی برای استخدام مهاجران بیشتری بکار بگیرد. هرچند با وجود این امر ، توضیع ۲٫۷۵۰ متقاضی اصلی در سرتاسر کانادا را سخت تر خواهد کرد.

چرا درخواست شهروندی رایگان شود؟

اقامت دائم کانادا برای ارائه درخواست شهروند پس از حضور فیزیکی در کشور به مدت حداقل ۱٫۰۹۵ روز ( سه سال) در طی پنج سال پیش از ارائه درخواستشان مورد قبول می باشد.

همراه با درخواستشان، بایستی هزینه ای را متقبل شوند، که در فبریه ۲۰۱۴ دولت فدرال این مبلغ را برای بزرگسالان از ۱۰۰ دلار به ۳۰۰ دلار افزایش داد. و این مبلغ در ژانویه ۲۰۱۵ به میزان ۵۳۰ دلار ، بعلاوه مبلغ ۱۰۰ دلار حق هزینه ی شهروندی افزایش یافت.

با وجود حق مالکیت شهروندی بسیار بالا- بیش از ۸۰ درصد مهاجران در نهایت کانادایی شدند_ منتقدان بر این امر مجادله کردند که هزینه های بالاتر شرایط را برای آن دسته از مهاجران با درآمد های پایین را بسیار دشوار می ساخت.

طبق تجزیه و تحلیل اندرو گریف فیس ، تحقیقاتی در سیاست های شهروندی کانادا انجام داده است، بیان میکند که هزینه های بالا یکی از عوامل است که میزان تقاضای شهروندی در سال های اخیر را نپذیرفته اند. دیگر عوامل بازدارنده شامل شرایط دقیق تر دراقامت ، زبان و آزمون شهروندی بود، که آزادیخواهان در ۲۰۱۷ اصلاح کرده اند.

سوگند به چشم پوشی از تمام هزینه ها بخشی از تلاش های پیشین در اصلاح قانون شهروندی بوده است و بدون در نظر گرفتن عوامل اقتصادی اجتماعی همچون سن و درآمد امکان دسترسی به شهروندی را قابل دسترسی می رساند.

سکوی آزادیخواهان پیش بینی میکند که چشم پوشی از هزینه درخواست در ۲۰۲۰تا ۲۱ برای مالیات دهندگان هزینه ای بالغ بر ۷۵ میلیون دلار در سال مالی فدرال به وجود آورد و این روند در سالهای ۲۰۲۳-۲۴ به میزان ۱۱۰ میلیون دلار افزایش یابد.

این هزینه ها بیان میکنند که آزادیخواهان انتظار دارند که در نتیجه اصلاح سازی و همچنین افزایش سطح مهاجرت شمار زیادی از ساکنین دائم شهروند شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک