تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش، و مهاجرت به اتریش جز پر طرفدارترین برنامه های اعزام در مهاجرت به اروپا میباشد . ادامه تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریبا رایگان است. اُتریش (به آلمانی: Österreich) (به فرانسوی: Autriche) با نام رسمی جمهوری اتریش (به آلمانی: Republik Österreich) یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن ویِن است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است. اتریش کشوری واقع در قلب اروپا در میان رشته کوه‌های بی‌نظیر آلپ و مهد هنر و موسیقی جهان بوده که داری فرهنگ غنی اروپایی و شرایط مناسب برای ادامه تحصیل می‌باشد.

کشور اتریش با دارا بودن دانشگاه‌های ممتاز اروپا و جهان با رتبه زیر ۱۰۰، دارا بودن رتبه پنجم بهترین شهر دانشجویی دنیا در سال ۲۰۱۲، رفاه و کیفیت زندگی بالا، برخورداری از کیفیت آموزشی بسیار بالا و عدم نیاز به مدرک زبان آلمانی در مرحله اخذ پذیرش، در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل می‌باشد و سالانه هزاران متقاضی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در اتریش وارد این کشور می‌شوند. اخذ اقامت اتریش و دریافت پاسپورت اتریشی از ارزش بالایی برخوردار است. اگر قصد ادامه تحصیل در اتریش را دارید، با مشاورین ACADEMIC مشورت کنید.

ویزای تحصیلی اتریش

جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش، ابتدا می بایست متقاضی، پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه‌های اتریش را داشته باشد و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نماید. برای این منظور شما باید وقت درخواست ویزا و تحویل مدارک از سفارت اتریش در ایران دریافت نمایید که این عمل بصورت آنلاین از طریق وب سایت سفارت یا از طریق تماس تلفنی با سفارت امکان پذیر می‌باشد. باید توجه داشته باشید که به دلیل تراکم بالای درخواست‌های انجام شده زودتر برای اخذ وقت تحویل مدارک اقدام نمایید. درصورت ارائه مدارک کامل برای شما یک ویزای سه ماهه صادر می‌شود که پس از ورود به اتریش می‌توانید کارت اقامت یکساله خود را از اداره مربوطه دریافت نمایید.

نکته: یکی از نقاط قوت اخذ پذیرش تحصیلی در اتریش این است که شما پس از اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی می توانید برای همسر خود نیز یه طور همزمان درخواست ویزای همراه نموده و برای وی نیز ویزای اقامت همراه دریافت نمایید.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

  1. فرم درخواست اقامت همراه با عکس پاسپورتی
  2. نامه پذیرش دانشگاه اتریش
  3. نامه مدرک تامین مالی (حساب بانکی یا ضمانت نامه از فرد اتریشی)
  4. مدارکی دال بر محل اقامت در اتریش (اجاره نامه محل اقامت یا خوابگاه دانشجویی)
  5. مدارک ترجمه شده رسمی شامل شناسنامه، گواهی عدم سوء پیشینه و قباله ازدواج دانشجو به زبان آلمانی.
  6. گذرنامه معتبر و کپی تمام صفحات گذرنامه
  7. بیمه مسافرتی
  8. عکس رنگی پاسپورتی

هزینه تحصیل در اتریش

تا چندی پیش تحصیل در تمامی دانشگاه‌های اتریش رایگان بوده اند و در حال حاضر هزینه‌های تحصیل در اتریش با توجه به نوع دانشگاه از ترمی حدود ۳۸۰ تا ۷۶۰ یورو متفاوت می‌باشد.

 

هزینه زندگی در اتریش

هزینه‌های زندگی با توجه به سلایق و میزان مورد انتظار بهره‌مندی فرد از امکانات زندگی متفاوت بوده اما به طور میانگین ماهانه حدود ۶۵۰ تا ۸۰۰ یورو می‌باشد که شامل:
هزینه مسکن به نسبت نوع و مکان آن بین ۳۰۰ تا ۴۵۰ یورو می‌باشد.
هزینه رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی که با دریافت بلیط سالیانه، ماهانه ۳۱ یورو می‌باشد که البته دانشجویان می توانند بلیط ترم زمستانه و تابستانه خریداری کنند.
هزینه بیمه که ماهیانه حدود ۵۴ یورو می‌باشد.
مابقی مخارج شامل هزینه‌های مایحتاج زندگی که بسته به نوع انتظارات فرد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو می‌باشد.

بیمه در اتریش

تمامی افراد و دانشجویان در اتریش بیمه هستند و شما از لحظه ورود در اتریش می‌بایست بیمه داشته و حتی زمان تعویض و تمدید ویزا هم می‌بایست با شرکت بیمه اتریش قرارداد بیمه داشته باشید که این هزینه ماهانه حدود ۵۴ یورو می‌باشد. اتریش دارای یکی از بهترین شرایط بیمه در دنیا می‌باشد بطوری که پس از دریافت بیمه تمامی هزینه‌های ویزیت دکتران عمومی و متخصص و آزمایشات تشخیص طبی و عکسبرداری‌ها رایگان می‌باشد.

اجازه کار در اتریش

دانشجویان دوره کارشناسی اتریش دارای ۱۰ ساعت اجازه کار در هفته و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دکتری در صورت اخذ بورسیه تحصیلی ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند.

فرصت‌های بعد از تحصیل در اتریش

در اتریش پس از اتمام تحصیل به شما ویزای یک سال جستجوی کار داده می‌شود و در صورت استخدام ویزای شما به ویزای کاری تبدیل خواهد شد.

پیش از سده‌های میانه، رومیان، اتریش کنونی را نوریکوم می‌نامیدند. نام اتریش از دوره شارلمانی باقی‌ماند. اتریش تا سالیان درازی هویت سیاسی مستقلی نداشت و در سده‌های میانه بخشی از شاهنشاهی روم به‌شمار می‌آمد.

در پایان سدهٔ ۱۳ رودلف هابسبورگ بر اتریش کنونی چیره شد و دودمان هابسبورگ از آن پس تا سده بیستم میلادی بر اتریش فرمان راندند. پس از فروپاشی امپراتوری مقدس روم در سال ۱۸۰۶، امپراتوری اتریش تشکیل شد. در ۱۸۶۷ امپراتوری دوگانه اتریش-مجارستان شکل گرفت که بعد از شکست دولت‌های محور در جنگ اول جهانی به چند بخش تقسیم شد.

پس از فروپاشی امپراتوری اتریش-مجارستان، جمهوری اول اتریش در ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ شکل گرفت اما دوام چندانی نیاورد و در سال ۱۹۳۳ انگلبرت دولفوس حکومتی با گرایش‌های فاشیستی برپا کرد و حکومت دولت فدرال اتریش را تشکیل داد. در ۱۹۳۸ هیتلر کشور اتریش را در عملیات آنشلوس به آلمان منضم کرد. بعد از پایان جنگ دوم جهانی اتریش به اشغال متفقین درآمد و از ۱۹۵۵ به صورت جمهوری فعلی درآمد.

اتریش بعد از اتمام جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۵ تاکنون یک جمهوری فدرال است. صدر اعظم و رئیس‌جمهور این کشور توسط مردم انتخاب می‌شود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۵۷ (۱۹۷۹م)، اتریش جزو نخستین کشورهایی بود که دولت موقت ایران را به رسمیت شناخت. در این زمان روابط ایران و اتریش به علّت روشن نبودن برخی از مسائل دیپلماتیک و وجود جوّ انقلابی، در حد معمول ادامه داشت. سفیر اتریش در تهران به عنوان سفیر اتریش در قاهره تعیین گردید. وی که کریستوف کورنارو (Christoph Cornaro) نام داشت و در دوران انقلاب در تهران بود در گزارشی به وزارت امور خارجه می‌نویسد که مسائل انقلاب تمامی فعالیّت‌های بازرگانی، اقتصادی و سیاسی را تحت‌الشعاع قرار داده‌است.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در دانشگاه‌های اتریش

۱٫ کپی صفحه اول پاسپورت
۲٫ ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک دیپلم و ریز نمرات آن.
۳٫ ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن.
۴٫ ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق دیپلم و ریز نمرات آن.
۵٫ ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک لیسانس و ریز نمرات آن.
۶٫ ترجمه رسمی به زبان آلمانی مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات آن.
۷٫ مدرک زبان آلمانی و انگلیسی درصورت موجود بودن.
۸٫ ترجمه رسمی نامه سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری ایران.
۹٫ ترجمه رسمی گواهی اشتغال به تحصیل دانشجو.
۱۰٫ رزومه (CV) برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
۱۱٫ نامه انگیزه دانشجو برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری.
۱۲٫ دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی.
این مدارک با توجه به شرایط دانشجو، مقطع تحصیلی و دانشگاه مورد تقاضا متفاوت می‌باشد.
کلیه مدارک تحصیلی می‌بایست پس از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران به تایید سفارت اتریش در ایران برسد و این مدارک پس از تایید وکیل معتمد سفارت اتریش قابل تایید سفارت می‌باشد.

نکته:‌ از هر ترمی که قصد شروع به تحصیل در اتریش را دارید، ۸ یا ۹ ماه قبل از آن مدارک را به دفتر ACADEMIC ارائه نمایید.

نکته: برای اپلای در برخی از دانشگاه های اتریش فقط نیاز به نسخه اسکن شده مدارک بوده ولی برخی از دانشگاه ها نیاز به دریافت ترجمه مدارک به صورت کاغذی دارند. در این مورد مشاورین ACADEMIC شما را راهنمایی خواهند کرد.

نکته: ترجمه رسمی به زبان انگلیسی مدارک تحصیلی دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق لیسانس نیز برای دانشگاه ها مورد قبول می‌باشند ولی سفارت اتریش گاهی از تائید مدارک غیر آلمانی خودداری میکند. از این رو توصیه میکنیم مدارک را به زبان آلمانی ترجمه کنید.

جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۸ میلادی ۸٫۸۲۲٫۲۶۷ نفر گزارش شد.

کشور اتریش با مساحت۸۳٬۸۷۸ کیلومتر مربع تقریباً هم‌اندازه امارات است و از ۹ ایالت تشکیل یافته‌است. حدود ۶۰٪ این کشور را رشته کوه‌های آلپ شرقی شامل می‌شوند

اتریش، که یک جمهوری فدرال است، ۹ ایالت را در بر می‌گیرد:

 
استان مرکز مساحت(کیلومتر مربع) جمعیت(۲۰۱۷)
بورگن‌لاند ایزنستات ۳/۹۶۵ ۲۹۱/۹۴۲
کرنتن کلاگن فورت ۹/۵۳۶ ۵۶۱/۰۷۷
اتریش سفلا سانت پولن ۱۹/۱۷۸ ۱/۶۶۵/۷۵۳
اتریش اولیا لینز ۱۱/۹۸۲ ۱/۴۶۵/۰۴۵
سالزبورگ سالزبورگ ۷/۱۵۴ ۵۴۹/۲۶۳
اشتایرمارک گراز ۱۶/۴۰۱ ۱/۲۳۷/۲۹۸
تیرول اینزبروک ۱۲/۶۴۸ ۷۴۶/۱۵۳
فورآرلبرگ برگنز ۲/۰۶۱ ۳۸۸/۷۵۲
وین ۴۱۵ ۱/۸۶۷/۵۸۲

اتریش در سال ۲۰۱۵ در رتبه چهاردهم کشورهای ثروتمند جهان بر پایه سرانه تولید ناخالص داخلی، قرار داشت. تا دهه ۱۹۸۰ بسیاری از صنایع بزرگ اتریش ملی شدند. با این حال، در سال‌های اخیر، خصوصی‌سازی باعث کوچک شدن حجم بخش دولتی اتریش در مقایسه با دیگر اقتصادهای اروپایی شده‌است.

دین

مطابق با آمارهای منتشر شده در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ میلادی، ۵۹٫۹ درصد از جمعیت اتریش کاتولیک[۳] و ۳٫۵ درصد از آن‌ها اونجلیست هستند.[۴] این آمار نشان‌دهنده کاهش حدوداً ۱۳ درصدی جمعیت کاتولیک‌ها و کاهش تقریباً یک درصدی جمعیت اونجلیست‌ها در مقایسه با آمار سال ۲۰۰۱ میلادی است. از سوی دیگر جمعیت مسلمان‌ها در اتریش از حدود ۴٫۲ درصد به حدود ۷ درصد رسیده‌است. هواداران کلیسای ارتدکس شرقی نیز حدود ۶ درصد از جمعیت اتریش را تشکیل می‌دهند. معتقدان به مذاهبی همچون بودائیسم، هندوئیسم و یهودیت در مجموع کمتر از نیم درصد از جامعه اتریش را شکل می‌دهند.

زبان

زبان رسمی اتریش آلمانی است. ۹۸٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند. در کنار آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند.

 

 

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک