بهترین کشور برای ادامه تحصیل در خارج

بهترین کشور برای ادامه تحصیل در خارج

ادامه تحصیل در خارج نه تنها بهترین راه برای افزودن مهارت های آکادمیک به پروفایل شخصی است، شرکت های هندی هم حتی به مدارکی که از دانشگاه های معروف بین المللی دریافت میشود نسبت به مدارک دانشگاه های هندی اولویت میدهند. زیر ساخت های بهتر، آموزش با کیفیت و تمرکز بر تحقیق، از مهمترین دلایلی هستند که بخاطر آنها دانشجویان تصمیم به ادامه تحصیل در خارج میکنند. هرچند، پیش از رسیدن به این تصمیم، هر دانشجویی کشورها را مورد بررسی قرار میدهد که به کجا میخواهد برود که نیاز های آن را کاملا برطرف کند. بنابراین برای فهمیدن اینکه کدام کشور برای ادامه تحصیل بهتر است، ما بر اساس پارامترهای مختلف آن ها را تجزیه و

تحلیل خواهیم کرد و بهترین کشور برای ادامه تحصیل در سطوح بالا را برای شما پیدا خواهیم کرد.

پارامترهای مختلف برای انتخاب بهترین کشور برای ادامه تحصیل شامل:

کشوری با بهترین سیستم آموزشی: با شمار زیادی از دانشگاه های کلاس-جهانی و یادگیری پژوهش محوری، به نظر میرسد که آمریکا برترین سیستم آموزشی عالی ثبت شده را دارد. رویکردهای متمرکز  و اولویت به نوآوری، این کشور را به یکی از کشورهای مورد مطالعه برای تحصیل و کار در خارج تبدیل کرده است. به جز این، استاندارد بالای زندگی، هر ساله شمار زیادی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می نماید. به جز آمریکا، انگلیس نیز موسسات جهانی معروفی را در دنیا دارد. موسسات معروفی همچون کمبریج و آکسفورد و استاندارد بالای زندگی این کشور را به یکی از مقصد های ادامه تحصیل تبدیل کرده است. دانشگاه های معروف کانادا به نظر بیشترین فارغ التحصیلان شاغل در سطح جهان را تولید میکند. براساس بیانات” رتبه بندی دانشگاه جهانی اشتغالزایی در سال ۲۰۱۷″، شرکت های سراسر دنیا، فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه های انگلیس را ترجیح میدهند.

با موسسات آموزشی معروف دنیا، آموزش با کیفیت عالی و فرصت های شغلی پس از تحصیل، امروزه کانادا را به یکی از کشورهای مطلوب برای جوامع دانشجویی بین المللی تبدیل کرده است. به غیر از کانادا، آلمان و استرالیا در رتبه های بالا قرار میگیرند، وقتی سخن از بهترین سیستم آموزشی باشد. تقریبا بدون هیچگونه هزینه آموزشی و جایگاه دانشگاه های هنر، آلمان را به یکی از پر علاقه مندترین مقصدها برای دانشجویانی است که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج دارند، تبدیل کرده است. همچنین با وسعت و زیبایی، استرالیا نیز در این لیست قرار گرفته است. ۳۵ تا از دانشگاه های استرالیا نیز در ” رتبه بندی برترین سیستم آموزشی دنیا در روزنامه تایمز” قرار گرفته اند.

پذیرش دانشجویان خارجی: از دیگر مواردی که دانشجویانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج دارند و باید مد نظر قرار دهند تغییر مکان است. آن ها همیشه بر سر این دوراهی با یک محیط کاملا متفاوت ،فرهنگ متفاوت، سنت ها و اداب و رسوم مختلف هستند. هرچند سعی بر آن دارند تا با فرهنگ آنان منطبق شوند اما مورد پذیرش قرار گرفتن مسئله بزرگی است.

کشورهای همچون آمریکا که از سرزمین های مهاجر پذیر است، برای خارجی ها دوستانه تر تلقی میشود. این کشور در حال حاضر دارای جوامع مختلفی از سراسر جهان می باشند. بنابراین، یک فرد خارجی هیچگاه احساس تنهایی نمیکند. به غیر از این، از این سرزمین به نام سرزمین فرصت ها یاد می شود. به دلیل اقتصاد گسترده، دانشجویان بخشی از این فرصت ها را پس از تکمیل تحصیل بدست می آورند. همچنین برخی از کشورها همچون استرالیا، انگلیس، کانادا و نیوزلند فرهنگ های بومی مشابهی دارند و همچنین فرصت های مطالعاتی رابرای دانشجویان ارائه می دهد، دانشجویان همچنان نسبت به کشورهایی همچون انگلیس و استرالیا هراسانند. به دلیل برخی از رویدادهای نژاد پرستی اخیر، دانشجویان در مورد استرالیا تردید دارند. هرچند مسئولین اعلام کردند که آنها مخالف هرگونه اعتراض و تنفر هستند و این موضوع را با سیاست های مهاجرتی دوستانه اشان نشانه گذاری میکنند.

اضافه بر آن، با حوادثی همچون برکسیت Brexit و احساسات ضد مهاجرت، دانشجویان در مورد انگلیس نیز هراسانند. علاوه بر این موضوع، به دلیل جدایی دفترخانه انگلیس از کشور هند از لیست کشورهایی که مستلزم اخذ ویزای سخت نیستند، چشم انداز منفی را برای این منطقه ایجاد کرده است. همچنین کشورهای مانند فرانسه که به عنوان کشورهای برتر برای مطالعه در نظر گرفته میشوند توسط دانشجویانی که تصمیم به رفتن به کشورهای انگلیسی زبان هستند ترجیح داده نمیشوند.چرا که این کشور انگلیسی زبان نیست.

بودجه: یکی از حیاتی ترین معیارها برای انتخاب یک کشور بودجه است. دانشجویانی که محدودیت بودجه دارند آلمان را به عنوان یکی از مهترین اولویت های خود انتخاب میکنند، هرچند ورود به یکی از دانشگاه های عمومی در جاییکه رقابت بسیار دشوار است امری سهل نمی باشد. در ادامه ، کشورهای شمالی برای  دانشجویان بین المللی مقصد مطالعاتی مقرون به صرفه ای به نظر می رسند.کشورهایی همچون نروژ و لهستان  بدون در نظر گرفتن ملیت ها برای عموم آزاد می باشد.

با وجود زبان انگلیسی به عنوان ابزار آموزش و شیوه زندگی، نروژ میتواند یک مقصد ارجح برای تحصیلات عالیه باشد. دانشجویان میتوانند تنها برای برخی از دوره های ویژه هزینه پرداخت کنند. هرچند، هزینه های زندگی بسیار بالا است و تقریبا ۱۷٫۰۰۰ دلار در سال می باشد.

از دیگر کشورهای مقرون به صرفه برای ادامه تحصیل در خارج میتوان به کشور لهستان اشاره کرد.

دانشجویانی که توانایی لهستانی صحبت کردند را دارند باید امتحان ورودی بدهند تا بتوانند تحصیلات عالی را بدون هزینه ادامه دهند. دوره های انگلیسی زبان هم موجود می باشد که هزینه های حدودی تقریبا بین ۲۴۰۰ تا ۳۷۰۰ دلار قابل دسترس می باشد. هزینه های زندگی کمتر تقریبا ۷۵۰۰ دلار نیز می ارزد.

بهترین کشورها با فرصت های شغلی پس از تحصیل

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می روند همیشه به دنبال قرار گرفتن در معرض کار بین المللی هستند. این امر همچنین به آنان کمک میکند تا بخش مهمی از مخارج تحصیل خود را پوشش دهند. کشورهای مختلف تغییرات مهاجرتی را اعمال میکنند و قوانین سر سختانه ای ایجاد میکنند. هرچند با وجود این امر، دانشجویان با صلاحیت و حرفه ای با مهارت به این امر اطمینان دارند که از فرصتهای پس از تحصیل بهره مند خواهند شد.

انگلیس: به طور کل، مردم این درک را دارند که برای دانشجویان بین المللی فرصتهای شغلی ای وجود ندارد. هرچند، حقیقت این است که همچنان این فرصتها هستند اما اکنون قوانین بسیار سختگرانه شده است. این عقب کشیدن ها تماما به ویزای دریافتی بستگی دارد.

فرصت های شغلی پس از تحصیل انگلیس شامل:

نوع ویزا

ردیف ۱ ( فارغ التحصیل)

ردیف ۲ ( عمومی)

ردیف ۳( دکترا)

مدت اقامت

۱۲ ماه که میتواند به بیشتر از ۱۲ ماه تجدید شود

۵ سال به عنوان ویزایی که برای اشخاصی که به دنبال کار می باشند

۱۲ ماه پس از تکمیل تاریخ دوره

 

امریکا: هم اکنون در مورد مشهورترین کشور مورد علاقه برای ادامه تحصیل برای مثال آمریکا صحبت میکنیم. با به روی کار آمدن دولت ترامپ و تغییرات اعمال شده بر سیاست های مهاجرتی تاثیر قابل توجهی بر دانشجویان بین المللی ایفا نکرده است. در اینجا، دانشجویان بین المللی میتوانند پس از اتمام دوره تحصیل به مدت ۱۲ ماه اقامت و کار کنند. علاوه بر این، دانشجویانی که در روند تحصیلی می باشند، این دوره به مدت ۱۲ ماه می باشد. وسعت اقتصادی آمریکا این کشور را به عنوان یک مقصد ایده عال در سراسر دنیا قرار داده است. قشر اکثریت هندی ها از ویزاهای H1B بهره مند شده اند ، که بیش از ۶۰% از این ویزاها برای جوامع هندی صادر شده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک