برنامه نیروهای کار خارجی در استان های کانادا

برنامه نیروهای کار خارجی در استان های کانادا

برنامه درخواست استانی امکانات جدیدی را به روی اکسپرس انتری باز کرده است، فعالیت های استانی در سه ماه ۲۰۱۹ شامل انتخابات دوره ای و نوآوری های برنامه های هم راستا با اکسپرس انتری می باشد.

استان های سراسر کانادا در این سه ماه گذشته سعی بر آن داشته اند تا برنامه های درخواست مهاجرتی خودشان را در به نوآوری و توسعه برسانند.

استان های انتاریو، ساسکاچوان و نیو برونسویک بطور مستقیم تغییراتی را براساس متقاضیان اکسپرس انتری اعمال کرد. آلبرتا، منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد در انتخابات دوره ای برگزار شده از متقاضیان اکسپرس انتری درخواست استانی دعوت به عمل آورد.

با تمام این وجود، ماههای جولای، آگوست و سپتامبر برای برنامه های متنوع تقاضای کانادا بسیار پر مشغله بوده اند، این برنامه ها به استان ها و حومه های آنان که در این طرح شرکت کرده اند این اجازه  را میدهد تا  متقاضیان مهاجرت را براساس مهارت های لازمه یا سابقه کاری برای اخذ اقامت دائم کانادا انتخاب کنند.

برنامه های متقاضیان کانادا با مهیا ساختن امکاناتی برای کارگران خارجی که صلاحیت ورود به  سیستم اکسپرس انتری فدرال را ندارند یا برای آن دسته که صلاحیت دارند اما امتیازشان کمتر از امتیاز سیستم امتیاز دهی جامع CRSاست از سوی دولت کانادا برای اخذ اقامت دائم کانادا دعوت شوند.

متقاضیان دریافت درخواست استانی براساس روند استانی هم راستای اکسپرس انتر،که در یک روند گسترده منتخب نام گذاری شده است، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافه تر دریافت می نمایند که برای اخذ اقامت دائم کانادا

سریعتر پیگیری شوند.

دیگر برنامه های استانی که با متقاضیان درخواست که هم راستای اکسپرس انتری نمی باشند ، میتوانند بطور مستقیم درخواست مهاجرت، پناهندگی یا شهروندی کاناداIRCC برای اقامت دائم اقدام کنند. این برنامه های به اصطلاح ” برنامه های پایه” توسط استان ها طراحی شده اند تا نیاز به نیروهای کار کم مهارت را برطرف کنند.

اکسپرس انتری مجموعه متقاضیان را براساس سه اصل برنامه مهاجرتی کلاس اقتصاد کانادا که شامل کلاس کارگران ماهر فدرال، کلاس تجارت ماهر فدرال و کلاس تجربیات کانادایی ها تقسیم میکند

از متقاضیان اقامت دائم کانادا براساس امتیازات CRS که براساس عواملی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار حرفه ای و مهارت زبانی در انگلیسی یا فرانسوی،  دعوت به عمل می آید.

تنها از متقاضیان با امتیازات بالا برای قرعه کشی اکسپرس انتری دعوت به عمل می آید.

 

قرعه کشی تکنولوژی انتاریو

در ماه جولای، استان انتاریو مشاغلی را معرفی میکند که کارگران ماهر و با سابقه در شش حرفه تکنولوژی مورد هدف قرار گرفته اند.

  1. طراحان و مهندسان نرم افزار NOC 2173
  2. برنامه نویسان رایانه و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی NOC 2174
  3. مهندسین رایانه NOC 2147
  4. طراحان و توسعه دهندگان شبکه NOC 2175
  5. تحلیلگران داده ها و اجرا کننده داده ها NOC 2172
  6. مدیران سیستم رایانه ی و اطلاعاتی NOC 0213

برنامه درخواست مهاجرت انتاریو OINP نخستین قرعه کشی تکنولوژی خودش را در ۱۲ جولای برگزار کرد، و در طی آن از ۱٫۶۲۳ متقاضی اکسپرس انتری درخواست استانی دعوت به عمل آورد. قرعه کشی بعد در نخستین روز آگوست با ارائه دیگری با ارسال ۱٫۷۷۳ دعوتنامه انجام شد.

قرعه کشی تکنولوژی انتاریو براساس برنامه OINP روند اولویت انسانی انتاریو برگزار شد که به انتاریو این اجازه را میدهد تا در مجموعه اکسپرس انتری برای متقاضیانی که با هر دو معیارهای فدرال و استانی تطبیق دارند، جستجو کند.

دریافت پیشنهاد کاری الزامی نمی باشد اما متقاضیانی که از معیارهای روند استانی بهره می برند و باید در  مجموعه اکسپرس انتری فدرال پروفایلی ایجاد کنند.

مشاغل واجد شرایط در ساسکاچوان

در ۱۸ سپتامبر، ساسکاچوان نیازهای شغلی خودش برای اکسپرس انتری و زیر مجموعه مشاغل مورد نیاز را با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز با حذف به نفع لیست مشاغل منفی، تغییر داد.

درنتیجه این تغییر شمار مشاغل واجد شرایط از ۱۹ به ۲۱۸ شغل تغییر یافت.

مدیر اجرایی برنامه ی درخواست مهاجرت مهاجران ساسکاچوان SINP در مصاحبه ای به CIC NEWSاعلام کرد که این تغییرات به استان ها امکان انعطاف پذیری بیشتری را میدهد تا با انتخاب متقاضیان شکاف های بازار کار استان ها را پر کند. به جای اینکه لیست مشاغل مورد نیاز را تغییر بدهند، SINP با یک لیست از مشاغل غیر مجاز ادامه می دهد.

در ساسکاچوان دریافت پیشنهاد کاری تحت زیر مجموعه از الزامات نیست، اما متقاضیان بایستی سابقه ی کاری یک ساله ای در یکی از مشاغل غیر مجاز که با رشته تحصیلی آنان مرتبط است ازجمله دیگر الزامات، داشته باشند.

برخلاف  زیر مجموعه اکسپرس انتری SINP، متقاضیان در راه مشاغل مورد نیاز مستلزم داشتن پروفایل اکسپرس انتری نمی باشند.

SINP در پی تعمیرات مشاغل غیر مجاز خودکه در قرعه کشی بزرگ ۲۵ سپتامبر دنبال کرده بود، در مجموع ۷۶۹ دعوتنامه برای متقاضیان هم اکسپرس انتری و هم مشاغل مورد نیاز صادر کرد.

دعوت شدگان نماینده ۱۰۰ شغل شامل مهندسین عمران و شیمیایی، فن آوران پرتو درمانی پزشکی، روانشناسان و مشاوران و تحلیلگران سیستم های اطلاعاتی می باشد.

نیو برانزویک جستجوی هدفمند اکسپرس انتری را معرفی میکند

نوا اسکوشیا یکی از همسایگان دریایی نیوبرانزویک، در پایان ماه جولای اعلام کرد که همچنین میتواند جستجوهای گهگاه و تحقیقات هدفمند از مجموعه اکسپرس انتری در پاسخ به نیاز بازار کار استانها اجرا کند.

این شیوه جدید برای اضافه شدن به ابراز علاقه EOI وابسته به دعوتنامه هایی صادره در روند بازار کار اکسپرس انتری نیوبرانزویک، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

آلبرتا، منیتوبا و جزیره پرنس ادوارد

آلبرتا قرعه کشی های متداول را که نیازمند کمترین امتیازاتCRS به نسبت معمولی قرعه کشی های اکسپرس انتری دارد، را حفظ کرده است. در نیمه سوم، کمترین امتیاز دیافتی از CRS برای قرعه کشی اکسپرس انتری فدرال ۴۵۷ بود، در حالیکه آلبرتا با کمترین امتیاز در یکی از قرعه کشی ها با امتیاز ۳۰۲ و در موقعیتی دیگر با ۳۰۳ امتیاز از متقاضیان اکسپرس انتری دعوت به عمل آورد.

در برنامه نیروی کار کارگران ماهر خارجی منیتوبا در ارتباط با اکسپرس انتری کار میکند. این استان پنج قرعه کشی تحت برنامه نیروی کار کارگران ماهر خارجی در سه ماه گذشته برگزار کرد، و در طی آن در مجموع ۴۸۳ نامه درخواست نصایح LAA صادر کرد. منیتوبا از سیستم امتیاز بندی مستقل خود استفاده میکند، که از سیستم امتیاز بندی CRS فدرال متفاوت می باشد.

جزیره پرنس ادوارد ۳۶۰ دعوت نامه در طی سه قرعه کشی در سه ماه اخیر از بین زیر مجموعه اکسپرس انتری و نیروهای کار خودش صادر کرد. بیانیه ای مشخصی از اینکه چه تعداد از متقاضیان اکسپرس انتری دعوت نامه دریافت کرده اند وجود ندارد. جزیره پرنس ادوارد نیز از سیستم امتیاز بندی ویژه خودش استفاده میکند.

دیوید کوهن، شریک ارشد کمپل، شرکت حقوقی مهاجرتی کوهن کانادا در مونترال، میگوید: “برنامه های درخواست استانی کانادا در حال پیشرفت و نوآوری و ایجاد فرصت هایی جدید برای متقاضیان اکسپرس انتری و آن دسته که خارج از سیستم اکسپرس انتری می باشند، است.”

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک