اکسپرس انتری آلبرتا

اکسپرس انتری آلبرتا

اکسپرس انتری آلبرتا

استان آلبرتا از ۱۹۷ متقاضی اکسپرس انتری در جدیدترین دور از پذیرش اکسپرس انتری خود دعوت نامه صادر کرد تا این متقاضیان توانایی درخواست اقامت دائم خود را به کانادا ارائه بدهند، در این دور کمترین امتیاز مورد پذیرش براساس سیستم جامعه رتبه بندی ۳۰۱ بود. این دور در تاریخ ۱۵ ماه می و از طریق روند مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا(Alberta Express Entry Stream) برگزار شده است و در طی برنامه ای در هفته ی گذشته جزییات آن نشر یافت.

قابل ذکر است که برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا بخشی از برنامه مهاجرتی استانی کشور کانادا است و در این برنامه به استان ها و مناطق شرکت کننده اجازه می دهد تا هر سال مطابق با نیاز بازار کار خود تعداد مشخصی از متقاضیان مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب نماید.

در سال ۲۰۱۸ از برنامه روند اکسپرس انتری آلبرتا پرده برداری شد، در این روند مهاجرتی به برنامه مهاجرتی استانی اجازه می دهد در سیستم اکسپرس انتری فدرال به جستجوی متقاضیانی بپردازد که واجد شرایط ویژه این استان هستند. در سیستم اکسپرس انتری مجمع متقاضیان را در برای سه روند مهاجرتی کاری کانادا مدیریت و دسته بندی می کند که شامل: کلاس کارگران ماهر فدرال، کلاس کار فنی فدرال و کلاس تجربیات کانادایی است.

متقاضیانی که در این سه دسته ها واجد شرایط شده اند از سوی سیستم جامع رتبه بندی امتیاز دریافت می نمایند. و به آن دسته از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را در طی پذیرش های متداول دعوت نامه برای تقاضای اقامت دائم کانادا صادر می شود.

لازم به ذکر است که به آن دسته از عزیزانی که از سوی استان برگزیده شده اند در سیستم جامع رتبه بندی ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت می نمایند. و به همین ترتیب در دور بعدی برای آنان دعوت نامه پذیرش برای اقامت دائم صادر خواهد شد. از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون در این برنامه از طریق روند مهاجرتی از ۳۳۵۴ متقاضی اکسپرس انتری برای تقاضای جهت انتخاب استانی با هدف دریافت اقامت دائم کانادا دعوت به عمل آمده است.

افرادی که علاقه به مهاجرت از طریق روند مهاجرتی اکسپرس انتری آلبرتا دارند نخست باید به غیر از داشتن دیگر معیارها، در سیستم جامع رتبه بندی حداقل ۳۰۰ امتیاز داشته باشند و دارای یک حرفه باشند که از پیشرفت اقتصادی و اولویت های متنوع آلبرتا حمایت کند در این صورت می توانند از طریق برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا انتخاب شوند. لازم به ذکر است که برنامه مهاجرتی استانی آلبرتا تاکنون لیستی از مشاغل غیر واجد شرایط را اعلام نکرده است.

 

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک