اشتباهات متداولی که در توصیه نامه باید از آنها اجتناب کنید . (LOR)

اشتباهات متداولی که در توصیه نامه باید از آنها اجتناب کنید . (LOR)

دو مکتب تفکراتی در خصوص اهمیت توصیه نامه نویسی در درخواست وجود دارد. در حالیکه برخی بر این اعتقاداند که ویرایش های استاندارد شده توصیه نامه ها ، شناخت توانایی های دانشجویان را امری غیری ممکن میداند. دیگر مشاوران و اکثریت آنان همچنان معتقدند که به همین دلایل، توصیه نامه را به یکی از اساسی ترین مدارک تصمیم گیری در درخواست ها تبدیل کرده است. آنها همچنین معتقدند که اغلب دانشگاه ها با توجه به توصیه نامه ها نه تنها به اعتبار ادعاهای دانشجویان نمی رسند، بلکه همچنان به پیش داوری در خصوص اینکه دانشجویان چگونه مورد درک همسالان خود قرار میگیرند. بنابراین، توصیه نامه تا حدودی دارای اهمیت می شود.

و با این حال، برخی از دانشجویان تمایل به انکار کردن این سند مهم دارند. ودر نتیجه، درحالیکه دانشجو هدف خود را بر روی بیانیه اهداف درخشان قرار میدهند و رزومه خود را در جایگاه مناسب قرار میدهند، کمبود یک توصیه نامه ی مناسب تنها میتواند فرصتهای نهایی برنده شدن را از بین ببرد. ما در اینجا به شما کمک میکنیم تا از اشتباهات رایج حین توصیه نامه نویسی جلوگیری کنید.

انتخاب یک استاد راهنما ( توصیه کننده) اشتباه

پیش از حتی فکر کردن به اینکه تصمیم به نوشتن توصیه نامه اتان کنید، بایستی توصیه نامه اتان را تجزیه و تحلیل کنید و استاد راهنمایتان را بشناسید. استاد راهنمای شما باید کسی باشد که از توانایی های شما آگاه بوده و بتواند توانایی های شما را با قانع کننده ترین روش ممکن به کمیته پذیرش ارائه کند. انتخاب استاد راهنمایی که به سختی شما را بشناسد بزرگترین اشتباهی است که یک متقاضی میتواند در حین آماده کردن توصیه نامه انجام دهد. انتخاب استادیاری که تنها یک درس را با شما ارائه داشته  به مراتع بهتر از انتخاب مدیر دانشکده ایست که تنها شما را در برخی از رویدادهای مشارکتی در دانشگاه دیده و شناخت دارد.

ندادن زمان کافی به استاد راهنما

از دیگر اشتباهات متداولی که دانشجویان مرتکب میشوند ، عجله داشتن و زمان کافی ندادن به استاد راهنما برای نوشتن و همچنین انتظار ارائه یک توصیه نامه ی تاثیر گذار و مناسب می باشد. پیش از ارائه برنامه خود از استاد راهنمایتان درخواست کنید و پس از فواصل این موضوع را منظم یادآوری کنید.کمترین زمان ممکن برای فراهم کردن توصیه نامه یک ماه می باشد. نزدیکی به استاد راهنما در لحظات آخر و اجبار آنان برای نوشتن توصیه نامه بدون داشتن زمان کافی برای مطالعه و تجزیه تحلیل تقاضای شما برای درخواست شما کمی نا عادلانه است، عجله در آخرین لحظه مسلما میتواند بر روی توصیه نامه شما تاثیر بگذارد و فرصت بدست آوردن یک موقعیت امن را از شما بگیرد.

تقاضای خود را با مثال ها اعتبار ندهید

توصیه نامه های خالی از مثال ارزش زیادی به روند درخواست های شما نمیدهد. استاد راهنمایی که بی وقفه در توصیه نامه ی خود متقاضی را تحسین میکند، وی نیز همچنین نمیداند که توصیه نامه چیست یا وی بخاطر کمبود زمان فشار زیادی متقبل میشود. هریک از این روش های ذکر شده، استاد راهنما را در نوشتن یک توصیه نامه مناسب، موفق نمیکند و کل موضوع با شکست مواجه میشود. وقتی که استاد راهنما از متقاضی در توصیه نامه تحسین میکند، توصیه نامه بایستی بر اساس اصول یا نمونه ی کاربردی نوشته شود که معتبر باشد. برای مثال، فلانی یکی از دانشجویانی است که در کلاس های تئوری کاربردی دلهره نشان داده است. اکنون، این امر امری بسیار عادی است که به سختی ارزشی داشته باشد. بطور ایده عالانه کاری که استاد راهنما باید انجام دهید این است که  این جمله را با نمونه ای از هر مفهوم نظری که بطور عملی در کلاس یا آزمایشگاه اجرا کرده اید، تهیه کند. استاد راهنما همچنین باید نتیجه آزمونها و آزمایشات و هرآنچه که آنها را تحت تاثیر قرار دهد، را ارائه دهد.

پیش از هر چیز دیگر، آنچه که یک متقاضی باید از آن مطمئن شود داشتن یک توصیه نامه هوشمندانه است. هیچگاه برای داشتن یک توصیه نامه با فرمت استاندارد با استاد راهنما موافقت نکنید. به استاد راهنمایتان این اجازه را بدهید تا توصیه های خودش را نسبت به شما ارائه دهد.

از دست دادن زمینه های پیشرفت

به کار بردن نکات مثبت بیش از اندازه در توصیه نامه عدم اطمینان و تردید را در ذهن کمیته پذیرش به وجود می آورد. کسی شما را از به کار بردن کلمات مثبت منع نمیکند اما آگاهی از حد و حدود، خود یک کلید موفقیت است. بنابراین، تنها با ذکر وجوه مثبت شخصیت خود و حذف نکات منفی هیچ تاثیری را بر روی کمیته ایجاد نخواهید کرد. بنابراین، محض رضای خدا یک نکته منفی از خصوصیات خود را در توصیه نامه بیان کنید، و از کلیشه دوری کنید ” فلانی به عنوان یک کمالگرا، مثل اعضای تیمش به خودش بیش از حد فشار می آورد.” برای درک بهتر مقاله لطفا اشتباهات رایج در توصیه نامه را مطالعه کنید.

از لحن سرد و خشک در حین نوشتن توصیه نامه استفاده  کنید

هرچند که توصیه نامه یک نامه رسمی است، استاد راهنما بایستی از کلمات صمیمانه تری در حین آماده کردن استفاده کند.  به کار بردن نام کامل متقاضی در ابتدای  توصیه نامه، و در ادامه از به کاربردن نام کوچیک به جای به کاربردن کلمه متقاضی به نظر بهتر می باشد.

, , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک