اشتباهات متداولی که در انگیزه نامه باید اجتناب شود

اشتباهات متداولی که در انگیزه نامه باید اجتناب شود

همه ما میخواهیم که انگیزه نامه ما از بهترین ها باشد و به همین دلیل تمام سعی و تلاشمان را بر آن میداریم. هرچند، این امر بسیار ضروری نیست که تمامی تلاشمان را برروی این موضوع متمرکز کنیم. سخت کوشی لازمه کار است اما کار هوشمندانه مزایایی خودش را دارد.

این موضوع بسیار خوب است که در حین نوشتن انگیزه نامه این اشتباهات را انجام ندهیم.

از رویاهای کودکانه اتان زیاد صحبت نکنید

وقتیکه از دوران کودکی خود صحبت میکنید، این امر در درخواست فارغ التحصیلی یا انگیزه نامه MBA باعث کم ارزش شدن مدرک ارسالی میشود.از این مسائل در درخواست فارغ التحصیلی خود ذکر نکنید. رویاهای کودکان در تصمیم گیری شما به اینکه دردوران دبیرستان ( ۱۱ و ۱۲) چه هدفی را دنبال کنید کمک میکند تا اهداف فارغ التحصیلی خود را با ثبت نام در برنامه های لیسانس بدست آورید.هنگامیکه درخواست خود را در مقطع بالاتر ارائه می دهید( فوق لیسانس) ، شما باید تمرکز بیشتری در این موضوع داشته باشید تا اینکه یک رویا باشد. اهداف شما باید مورد تقدیر قرار بگیرند تا به جای اینکه برای علاقه مند شدن در یک زمینه تلاش کنید، از سوی دیگر برای یک مقطع دیگر درخواست بدهید.

زمان کافی برای آن صرف نکردن

قید کردن کلیه اطلاعات حیاتی در یک جریان که معقول است ضروری است. با پوشش اینکه چگونه یک چیز به چیز دیگر تبدیل می شود و شما را برای مطالعات بیشتر هدایت میکند و همچنین با برنامه های دستیابی به اهداف آینده شما همسان میشود، بنابراین انگیزه نامه شما باید با صبر و شکیبایی هرچه تمام تر با صرف نظر از اتلاف وقت آماده شود.

اتلاف وقت و توجه نکردن به هدف اصلی

انگیزه نامه متشکل از دستاوردهای سابق و برنامه های آینده شماست. اگر توجه زیادی به اهدافمان بگذاریم و کمتر در مورد اهدافمون بحث کنیم ، آنگاه کمیته پذیرش از شما به عنوان فردی کم توجه و مغرور تلقی خواهد کرد. هر یک از جنبه های مورد بحث در انگیزه نامه برای خودش موضع دفاعیه ای دارد. تمامی موارد مستلزم توضیحات می باشند، اما به طریقی که بر موضوع دیگر سایه نیندازد. دستاوردهایمان باید نمایانگر توانایی ها و عزم ما در اهدافی که دیدگاه های واضح و متمرکز ما را نشان میدهد، نشان داده شود. هر دو موضوع  مستلزم توضیحات بیشتری است که انتخابات ما را با دوره و دانشگاه درست نشان دهد.

ایده ی دوم را انتخاب نکنید

همیشه کمک اضافی داشته باشید. این کمک ممکن است یک نفری باشد که شما او را بشناسید یا شخصی باشد که هدف شما را بیش از حد درک کرده است، تا به شما در بیان صحیح آن در پیش نویس کمک کند. خودتان انگیزه نامه را بنویسید اما همیشه ایده ی دومی هم داشته باشید، زیرا ممکن است این موضوع عادی ای برای شما ولی امری غیرمعمول برای شخصی دیگر باشد و ممکن است همین موضوع نیز برای دیگری رخ دهد. این موضوع میتواند مورد اجتناب قرار گیرد یا با دید ثانویه مورد پذیرش قرار گیرد. هرچند، در حال حاضر، باید به یاد داشته باشید که وقتی داستان زندگی خود را می نویسید، اجازه ندهید شخص دیگری قلم را بگیرد. اگر شخص دیگری مقاله شما را بنویسد، ممکن است داستان بطور کل چیز دیگری شود، چرا که تنها این شمایید که اهدافتان را می دانید. کمک گرفتن از یک متخصص صنعتی ممکن است تفاوت عظیمی در ایجاد پروفرم شما بوجود آورد. آنها میتوانند دوره های آکادمیک و تمایلات حرفه ای شما را قوی جلوه بدهند .

سلب مسئولیت: همواره از مشاوره های مجاز و نه از برخی نهادهای مستقل کمک بگیرید (زیرا آنها قابل اعتماد نیستند و اگر در لیست سیاه قرار نگیرید، نمی توانید از آنها کمک بگیرید.)

کمک های زیاد دریافت کردن

این ضرب المثل را به خوبی گفته اند که ” آشپز که دوتا باشه آش یا شور میشه یا بی نمک”.  کمک گرفتن و رجوع کردن به خیلی ها ممکن است شما را به جایی نرساند. ممکن است به سردرگمی برسید و در نهایت با مدارک آشفته ای که توانایی نهایی شدن را داشته باشند مواجه شوید. در عوض، کمک گرفتن از یک متخصص در این موضوعات ، کسی که میداند چه چیزهایی باید در انگیزه نامه خود بنویسید و چه چیزهایی را ننویسید، میتواند به شما کمک به سزایی کند.

تحقیقات انجام نشده

نوشتن موضاعات متنوع از دوره مورد نظر خود ، دانشگاه یا کالج، و کشور در انگیزه نامه خود ،تاثیر مثبتی در انگیزه نامه نخواهد داشت. اگر در مورد رویایی ادامه تحصیل خود در خارج بدون داشتن هدف و یا مقصد معینی، که همیشه آرزو داشته اید به آتجا بروید بدون بیان هیچ دلایلی که چرا آن مکان را انتخاب کردید یا بیان دلایلی مانند زیرساخت های کالج یا شرایط آب و هوایی کشور یا حتی برخی افراد آشنا که در آنجا هستند صحبت کنید، کمیته پذیرش ممکن است شما را فرد ساده لوح بداند. انجام تحقیقات مناسب دانشگاهی در مورد برنامه درسی دوره، دانشکده های کالج، امکانات دانشگاه و قرار گرفتن در معرض صنعتی شدن که ممکن است با تحصیل در کشور در هنگام ارتباط با اهداف خود بدست آورید، تقاضای شما را به عنوان کانون مورد توجه تر جلوه می دهد.

نوشتن بیشتر یا کمتر از مقدار مورد نیاز (درک نکردن از مقدار فضا و حد مجاز)

حد مجاز عاملی بسیار مهم است که بیشتر ما هنگام نوشتن آن را در نظر نمی گیریم. درک این نکته ضروری است که زمان ارزشمند است. افرادی که در آنجا برای ارزیابی نمایه شما در آنجا نشسته اند، زمان کافی برای انجام این کار دارند. هزاران دانشجو در همان دانشگاه در یک کشور خاص و درست قبل از مهلت مقرر در همان دوره ثبت نام می کنند. ارزیابی چنین تعداد زیاد متقاضی بر اساس پروفایل خود، هم به زمان و هم به صبر نیاز دارد. از این رو، همیشه باید در نظر داشته باشید که به حد مجاز کلمه ابلاغ شده توسط دانشگاه توجه کنید. اگر اینطور نباشد، حد مجاز ایده آل برای هر انگیزه نامه عمومی، ویژه است که در هر جایی بین ۸۰۰-۱۰۰۰ کلمه است. بنابراین، اگر بحث زیادی دارید، بهتر است سخنان خود را عاقلانه انتخاب کنید و همه چیز را با حداقل کلمات ممکن به پایان برسانید. از طرف دیگر، اگر چیز زیادی برای توصیف مشخصات خود ندارید، توصیه می شود که با حقایق و ارقام، روی توضیح اهداف خود و صحبت در مورد روندهای صنعتی تمرکز کنید.

آغاز و نتیجه گیری خیلی مستقیم یا خیلی متداول داشتن

شروع مقاله انگیزه نامه با اهداف شغلی خود همیشه ایده خوبی است، اما نباید هدف برنامه خود را خیلی مستقیم بیان کنید. این امر را می توان برای اهداف بلند مدت توصیه کرد، زیرا این امر به کمیته پذیرش کمک میکند تا شما را به عنوان یک متقاضی متمرکز ارزیابی کند. اما نباید این ضرب المثل قدیمی را فراموش کرد که “جنگ اول به از صلح آخر.”  اولین پاراگراف، به عنوان حمله اول شناخته شده است، بنابراین باید واقعاً جالب باشد. این مهم است که شما روی خواننده انگیزه نامه خود در مورد موضوعات زندگی خود به شدت تاثیر نگذارید و آنها را مجبور به در نظر گرفتن پروفایل خود کنید. از زبان ساده و آسان استفاده کنید تا به آنها در درک آنچه می خواهید بگویید کمک کنید. مطمئناً با یک شروع جذاب، توجه آنها را به خود جلب می کنید و گزینه دیگری را برای خواندن بیشتر در اختیار آنها قرار نمی دهید.  به همین شکل، شما باید انگیزه نامه خود را با بیان این که چگونه دوره و مؤسسه منتخب شما، شما را در دستیابی به آرزوهای شغلی خود کمک خواهد کرد. این اطمینان حاصل می شود که انگیزه نامه شما در همان یادداشت ها با رویکرد متمرکز شروع و پایان میابد.

بیشتر از اصطلاحات، واژگون یا اصطلاحات فنی استفاده کنید

لطفاً توجه داشته باشید که افرادی که در کمیته پذیرش کار می کنند، مطابق با صنعت شما، از زبان ساده استفاده نمی کنند. استفاده بیش از حد از واژگان باعث سردرگمی آنها می شود و باعث قطع ارتباط میشود و همچنین ممکن است علاقه خود را از دست بدهند. اشکالی ندارد که فقط چند بار از اصطلاحات فنی استفاده کنید تا انگیزه های خود را به طور واضح توضیح دهید و به آنها بگویید که می دانید قصد دارید با زندگی خود چه کاری انجام دهید. آنها باید بتوانند به تصمیم شما در مورد درخواست خاص استفاده کنند.

خطاهای متداول که منجر به رد یا لیست سیاه دائمی می شوند

آیا میدانید که اگر انگیزه نامه خود را به درستی بیان نکنید ممکن است به رد یا لیست سیاه دائمی منتقل شوید، این امر بسیار بدتر هم می باشد؟ لطفا مهمترین نکاتی را که باید در هنگام نوشتن انگیزه نامه یا مقاله پذیرش باید بدانید را بررسی کنید.

هیچگاه دروغ نگوید یا از اطلاعات غلط استفاده نکنید

کمیته پذیرش از شما انتظار دارند که اطلاعات صد درصد درست را ارائه بدهید، اطلاعاتی که چرا شما دلایلی را برای اثبات اینکه چه کارهایی را از دانشگاه تا فعالیت های خارج از برنامه باید ارائه بدهید. اگر نتوانیم مدارک مورد نظر از تلاشهایمان مانند نسخه های دانشگاهی و گواهینامه های مشارکت را برای کلیه فعالیتهای انجام شده در اختیار آنها قرار دهیم، مسئولان ما را به اشتباه می شناسند و درخواست ما را رد می کنند. در بعضی موارد، آنها ممکن است ما را در لیست سیاه دائمی قرار دهند.

هرگز انگیزه نامه یا مقاله خود را از طریق دوستان یا اینترنت  کپی نکنید.

سرقت ادبی در دانشگاه های خارج از کشور یک جرم جدی تلقی می شود. هرگز چیزی از نمونه های انگیزه نامه یا نمونه های مقالات پخش شده در اینترنت یا اسناد متقاضیان سابق را کپی نکنید. اسناد کپی شده یا سرقت ادبی، ممکن است منجر به رد فوری دانشگاه های خارج از کشور شود، که ممکن است منجر به قرار گرفتن در لیست سیاه دائمی متقاضیان شود. همیشه خودتان مقاله یا انگیزه نامه ی  خود را بنویسید.
برای نجات خود از این وضعیت، شاید بخواهید به نکات و ترفندهایی برای نوشتن جملات هدفمند مراجعه کنید

همه نکاتی که در بالا مورد بحث قرار گرفت لازم است به طور جدی مورد توجه قرار گیرد زیرا این امر به شما کمک می کند تا درخواست خود را قابل توجه و برجسته کنید. شما همیشه ممکن است از متخصصان صنعت کمک بخواهید زیرا آنها با آخرین روندهای صنعتی به روز شده اند و از این رو می توانند شما را با آنچه برای شما مناسب است راهنمایی کنند. با تحقیق صحیح، همیشه می توانید به تنهایی درخواست خود را انجام دهید، اگرچه در صورت کمک حرفه ای از شما استفاده می شود، تفاوت بین درخواست خود و گرفتن کمک از سازمان های خارج از کشور را می فهمید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک