احمد حوسن و سیاست های مهاجر پذیری

احمد حوسن و سیاست های مهاجر پذیری

احمد حوسن به عنوان رهبر کانادایی در اسکان دادن و ساکن کردن پناهندگان در دوران رهبری خود که از آن به عنوان پرافتخارترین دستاوردهای دوران وزارت خود یاد میکند.

وی وزیر مخاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در هفته ی کاری در میان جمعی از کارشناسان مهاجرت بین الملل در شهر اوتاوا در خصوص تاثیرات و جنبه های مهاجران و پناهندگان بر کشور و اقتصاد سخنرانی کرده است.

وی همچنان بیان کرد که موضوع امسال در کنفرانس بین المللی متروپولیس ” وعده مهاجرت” از اصلی ترین موضوعات گفتگو می باشد که باید در آن دقت نظر داشته باشیم. در این کنفرانس سالانه با حضور بیش از هزاران نفر از مسئولین و کارشناسان مهاجرت از سراسر دنیا گرد هم آمده اند.

در ادامه وی افزود : ” ما در کانادا میدانیم از اینکه درباره چه موضوعاتی با یکدیگر گفتگو میکنیم، تا از جنبه های مثبت مهاجرت و اهمیت مشارکت و همکاری با یکدیگر برای مقابله با چالش های مهاجرت غیر قانونی را آموزش ببینیم.”

ایشان به شرکت کنندگان در کنفرانس اینچنین گفت که با توجه به تجربیات وزارت مهاجرتی وی در کانادا و بهره برداری از آن به وی کمک کرد که مهاجرت تا چه حدی برای کانادا و دیگر کشورهای صنعتی که در مواجه با کمبود نیروی کار به علت بالا رفتن سن جمعیت و همچنین کاهش نرخ زاد و ولد مواجه می باشند، الزامی است.

در ادامه گفت: با توجه به بررسی و مطالعه آمار و گزارشات متوجه ورود مهاجران جدید و نیروی کار که تا چه حد برای اقتصاد ما الزامی می باشد. اما تا زمانیکه وزیر شدم و به سراسر کانادا مسافرت کردم از این موضوع آگاه نشده بودم که تا چه حد با کمبود مواجه هستیم و چگونه کسب و کارهای کوچک و متوسط و بزرگ به کارگران وابسته می باشد و همچنین برای توسعه این کسب و کار و همچنین ایفای نقش در اقتصاد مناطق به نیروی کار نیازمند است. چرا که آنها از بزرگترین قهرمانان افزایش تعداد مهاجران به حساب می آیند.

از حقایق مهاجرت به عنوان بهترین سلاح در مقابل ترس نام می برد.

وی گفت که باید تاثیرات مثبت مهاجرت و پناهندگان را به عموم مردم معرفی نماییم و این در حالی است که کشورهای غربی در حال تجربه افزایش احساسات ضد مهاجرت می باشند.

ادامه گفت: میتوان از حقیقت به عنوان بهترین سلاح در مقابل ترس نام برد. حقایق دروغ نمیگویند و مطالعات زیاد نشان می دهد که از جمله مشارکت های بالا در جوامع و اقتصاد مهاجران می باشد.

وی گفت که آنان به عنوان دولت و تمام افرادی که در فضای مهاجرت کار می کنند وظیفه دارند در مقابل ترس با توجه به حقایق، پیش برد واقعیت، تاثیرات مثبت مهاجرت بر اقتصادهای بومی و محلی، نقش مثبت مهاجرت که می تواند بر چالش های جمعیتی موثر باشد، در تکمیل شدن فرصت های شغلی تنها، و آوردن مهارت های مورد نیاز به کشورهایی مانند کانادا می باشد. این ما هستیم که باید این موضوع را نشان دهیم، نمی توانیم بیان کنیم که همه ما از این موضوع مطلع هستیم و یا اینکه از آن آگاهیم.

از احمد حوسن از جمله ی مهاجران و پناهندگان سومالیایی به کانادا است سوال کردند که از بزرگترین دستاوردهایی که به آن افتخار می کند چیست وی به نتایج گزارش اخیر سازمان ملل اشاره کرد که در آن اعلام شده بود که کانادا در سال ۲۰۱۸ بیشترین تعداد پناهنده را در کشور خود جای داده است.

وی افزود: در جاییکه می توانستیم در رتبه ی اول زندانی سیاسی باشیم، یا در ساخت بمب اتم اول باشیم، ترجیح دادیم به عنوان نخستین  کشور برای همدردی با پناهندگان شناخته شویم.

در ادامه گفت: این باعث افتخار من است که به جای اینکه مانند دیگر کشورها و سیاستمداران که سعی بر آن دارند از مهاجرت به عنوان ابزاری برای جدایی و تفرقه افکنی با مردم استفاده کنند، با توجه به عملکرد دولت و رهبران آنان که از سوی نخست وزیر جاستین ترودو نشان دادیم که می توانیم در حفاظت از کشور خود قوی و موثر باشیم و سلامت و امنیت شهروندان خود را برقرا میکنیم و با پناهندگان همدردی میکنیم و درهای کشور خود را به روی آنان باز نگه می داریم. احتیاجی به انتخاب از میان گزینه ها نیست. چرا که می توانید هر دو را برگزینید و ما این امر را محقق نمودیم.

در سال گذشته کانادا نسبت به ۱۰۰ سال گذشتهی خودش، بیشترین تعداد مهاجران را به خود اختصاص داده است. زیرا در سه ماه آخر سال، ۷۱٫۱۳۱ هزار مهاجر وارد کانادا شده اند. در کل آمار اعلام شده ی مهاجران ورودی در سال ۲۰۱۸، این عدد به ۳۲۱ هزار و ۶۵ نفر رسید. از سال ۱۹۱۳ تا به حال این میزان بیشترین نفرات مهاجران را به خود اختصاص داده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و بررسی مدارک