آزمون امنیتی زبان انگلیسی برای اهداف ویزا و مهاجرت

آزمون امنیتی زبان انگلیسی (SELT)

آزمون امنیتی زبان انگلیسی برای اهداف ویزا و مهاجرت

دولت انگلستان الزامات جدید را برای آزمون امنیتی زبان انگلیسی برای اهداف ویزا و مهاجرت تأیید می کند

اگر می خواهید در انگلستان تحصیل کنید ، باید ثابت کنید که انگلیسی را در یک سطح کافی صحبت و درک می کنید. آزمون امنیتی زبان انگلیسی (SELT)، توسط مقامات ویزا و مهاجرت انگلستان(UKVI)، به عنوان اثبات تسلط بر زبان انگلیسی متقاضی دانشجویی در نظر گرفته شده است. تفاوت بین SELT و انواع دیگر آزمونهای زبان در این است که یک تست امنیتی زبان انگلیسی به طور رسمی توسط دولت انگلیس شناخته شده و مورد اعتماد است.

چه کسی به SELT احتیاج دارد؟

دانشجویانی که قصد دارند یک دوره را در انگلستان در سطح تحت مدرک دانشگاهی تحصیل کنند (مانند دوره پایه یا دوره مسیریاب) برای دریافت ویزای دانشجویی در انگلستان باید SELT بگیرند.

نمره كافی در SELT ضمانتی در نظر گرفته می شود كه دانشجویان ورودی بین المللی می توانند در جامعه ادغام شوند و در انگلیس تحصیل كنند. آیلتس و دانشکده/کالج ترینیتی لندن معدود هیئت های امتحانی هستند که توسط UKVI به عنوان ارائه دهندگان SELT شناخته شده اند.

SELT از سوی آیلتس، IELTS Life Skills یا “IELTS for UKVI” نامیده می شود. آزمون مهارت های زندگی IELTS شما را ملزم می کند که مهارت مکالمه و شنیدار خود را فقط در سطح A1 یا B1 چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) نشان دهید. نتیجه قبولی/ رد تعیین میکند که شما سطح زبانی لازم را دارید یا خیر.

 چه کسی به SELT احتیاج ندارد؟

همه کسانی که متقاضی ویزای تحصیل در انگلستان هستند (همچنین به ویزای دانشجویی عمومی Tier 4 معروف است) نیازی به تصویب SELT ندارند.

در اینجا آکادمیک به لیستی از دسته دانشجویانی که نیازی به گرفتن SELT ندارند اشاره میکند:

  • دانشجویان بین المللی از اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس که نیازی به ویزای تحصیل در انگلستان ندارند.
  • دانشجویان بین المللی غیر از اتحادیه اروپا که برای تحصیل در مقطع بالاتر پذیرفته شده اند (در مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا).
  • بازیکنان بین المللی که برای یادگیری زبان انگلیسی برای مدت زمان کمتر از 11 ماه به انگلیس می آیند.
  • دانشجویان زیر 18 سال که در ویزای دانش آموزی کودک Tier 4 به انگلستان می آیند.
  • دانشجویانی که طی 2 سال گذشته حداقل 6 ماه در انگلستان تحصیل کرده اند.
  • دانشجویانی که از یک کشور انگلیسی زبان خارج از اتحادیه اروپا آمده اند.

عدم شرکت در آزمون SELT به این معنی نیست که برای آمدن و تحصیل در انگلستان، مجبور به انجام هرگونه آزمون زبان انگلیسی نخواهید شد. تسلط به زبان انگلیسی الزامی برای پذیرش دانشگاه است و دانشگاه ها به سایر آزمون های انگلیسی (مانند آیلتس آکادمیک) نیاز دارند.

نکته مهم :

در 6 آوریل 2015، دولت انگلستان شرایط جدیدی را برای آزمون امنیتی زبان انگلیسی برای اهداف ویزا و مهاجرت تأیید کرد. اگر برای  مدرک دوره های مقطع (مثلاً لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا) باید ویزا بگیرید ، نیازی نیست برای تحصیل در دانشگاه اسپانسر Tier 4، یک آزمون امنیتی زبان انگلیسی (SELT) بگیرید.

این موسسات می توانند تصمیم بگیرند که کدام آزمون ها را به عنوان اثبات توانایی زبان انگلیسی بپذیرند بنابراین شما فقط نیازهای آنها را تامین می کنید. اکثر دانشگاه های انگلستان اسپانسر Tier 4 هستند، بنابراین باید بتوانید از نتیجه آزمون آیلتس گرفته شده در هر مرکز آزمون آیلتس و همچنین سایر آزمون ها مانند کمبریج انگلیس:  Advanced، TOEFL و Pearson استفاده کنید.

اگر در حال تحصیل در مقطع تحت مدرک (مثلاً یک دوره پایه یا مسیریاب) هستید و به ویزا احتیاج دارید، پس نیاز به گرفتن SELT از آیلتس یا دانشکده/کالج ترینیتی لندن دارید. آیلتس برای UKVI به طور گسترده ای توسط دانشگاه های انگلستان پذیرفته شده است و تنها SELT است که می تواند در خارج از انگلستان گرفت.

اگر اهل اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس هستید، نیازی به درخواست ویزا ندارید و به همین دلیل فقط باید سطح تحصیلات خود را که توسط موسسه منتخب شما تعیین شده است برای الزامات زبان انگلیسی تامین کنید.

, , , ,
فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان و سفارش